Vilnius, gegužės 22 d. (ELTA).
Vokietijos kariuomenės vadas Carstenas Breueris tikina, jog likę brigados kariai į Lietuvą bus atsiųsti vos tik bus parengta reikalinga infrastuktūra.
„Kariai yra čia, tuo pat metu yra pasirengusių karių Vokietijoje, kurie taip pat yra brigados dalis. Kai tik visa infrastruktūra bus parengta, galėsime atsiųsti visus likusius brigados karius“, – ketvirtadienį LRT televizijai sakė generolas C. Breueris.
„Viskas klostosi puikiai“, – patikino jis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį Vilniuje vyksta 45-oji šarvuotosios brigados inauguracija. Šia iškilminga ceremonija pažymėta oficiali naujo karinio vieneto – Vokietijos brigados – gyvavimo Lietuvoje pradžia.
Renginio metu Katedros aikštėje išsirikiavo beveik 1 tūkst. Lietuvos ir Vokietijos karių. Prie pastarosios šalies brigados vėliavos buvo prisegta karinio vieneto misiją Lietuvoje žyminti juosta.
Berlynas 2022 metų vasarą įsipareigojo Lietuvoje dislokuoti brigados dydžio karinį vienetą. Iš viso į Lietuvą ketinama perkelti apie 5 tūkst. Vokietijos brigados karių ir civilių. Dalis jų atvyks su savo šeimomis.
Planuojama, kad iki 2026 metų į Lietuvą bus perkelta didžioji brigados dalis. Vokietijos gynybos ministro B. Pistoriuso teigimu, pilną operacinį pajėgumą brigada įgis 2027 metais.
Nuolatinė Vokietijos brigados dislokacijos vieta numatyta Rūdninkų kariniame poligone ir Rukloje.
person Austėja Paulauskaitė (ELTA)