link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/ikalintas-sakartvelo-opozicines-partijos-lyderis-vyriausybei-susidorojant-su-kritikais-4281857  content_copy email

Įkalintas Sakartvelo opozicinės partijos lyderis, vyriausybei susidorojant su kritikais

Tbilisis, gegužės 22 d. (AFP-ELTA).

Politika Sakartvelas Opozicija Partija Girči Lyderis Įkalinimas Sakartvelo teismas ketvirtadienį nurodė iki teismo sulaikyti žinomą opozicijos lyderį, šalies vyriausybei griežtinant susidorojimą su oponentais.

Opozicinės partijos boikotuoja dabartinį parlamentą, kaltindamos valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“ praėjusių metų spalio mėnesį vykusių rinkimų klastojimu. Jos teigia, kad vyriausybė kopijuoja Kremliaus autoritarinę praktiką ir nukreipia Tbilisį tolyn nuo jo siekių įstoti į ES.

Libertarinės provakarietiškos partijos „Girči“ lyderis Zurabas Džaparidzė buvo apkaltintas tuo, kad neatvyko į parlamentinę komisiją, tiriančią nusikaltimus, tariamai padarytus įkalinto buvusio prezidento Michailo Saakašvilio valdymo laikotarpiu.

Tbilisio miesto teismas „nusprendė skirti Džaparidzei kardomąjį kalinimą“, kai jis atsisakė sumokėti užstatą, agentūrai AFP sakė jo advokatas Iraklis Čomachašvilis.

„Tai politiškai motyvuotas sprendimas, bandymas nutildyti kritišką politinį balsą“, – sakė jis.

Prieš teismo posėdį Z. Džaparidzė pasmerkė bylą kaip „fiktyvų teismo procesą“ ir apkaltino valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“, kad ji veda šalį „į diktatūrą“.

Vasario mėnesį „Sakartvelo svajonė“ įsteigė parlamentinę komisiją, kuri yra dalis platesnės iniciatyvos, paskelbtos prieš ginčytinus praėjusių metų rinkimus, paskelbti pagrindines opozicines partijas neteisėtomis.

Pagal Sakartvelo baudžiamąjį kodeksą už neatvykimą į parlamentinę komisiją gresia laisvės atėmimo bausmė iki vienų metų.

Beveik visų pagrindinių opozicinių partijų lyderiams gresia panašūs kaltinimai. Jie atsisakė bendradarbiauti su tyrimu, laikydami jį neteisėtu.

Sakartvelas nuo spalio mėnesio rinkimų, per kuriuos vyko masiniai antivyriausybiniai protestai, išgyvena politinę krizę. Protestuotojai kaltino vyriausybę, kad ji krypsta į autoritarizmą ir tampa panaši į Rusiją, tačiau ji neigia tokius kaltinimus.

Krizė paaštrėjo lapkritį, kai ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė paskelbė, kad jo vyriausybė iki 2028 m. atidės derybas su Briuseliu dėl narystės ES.

person Živilė Aleškaitienė (ELTA)