link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/swedbank-suteike-109-mln-euru-finansavima-ltg-grupes-elektriniu-lokomotyvu-isigijimui-4496526  content_copy email

„Swedbank“ suteikė 109 mln. eurų finansavimą LTG grupės elektrinių lokomotyvų įsigijimui

Vilnius, sausio 6 d. (ELTA).

LTG Cargo Swedbank Paskola Finansavimas Lokomotyvai Elektrifikacija „Swedbank“ ir LTG grupė pasirašė 109 mln. eurų vertės investicinės paskolos sutartį, skirtą 17 naujų elektrinių lokomotyvų ir jiems reikalingų atsarginių dalių įsigijimui, skelbiama pranešime spaudai.

Planuojama, kad gautos lėšos bus panaudotos LTG grupės krovinių pervežimo geležinkeliais bendrovės „LTG Cargo“ riedmenų parko atnaujinimui ir leis efektyviai išnaudoti šiuo metu elektrifikuojamą geležinkelio ruožą Vilnius–Klaipėda, kuriuo kasmet pervežama apie pusė visų Lietuvoje geležinkeliais gabenamų krovinių.

Elektriniai lokomotyvai turėtų sudaryti sąlygas didinti krovinių pervežimo efektyvumą ir mažinti transporto sektoriaus poveikį aplinkai.

„Riedmenų parko atnaujinimas elektriniais lokomotyvais – vienas iš „LTG Cargo“ strategijos tikslų, leisiantis mažinti veiklos poveikį aplinkai ir didinti paslaugų kokybę. Tai – žingsnis į modernesnę, ekologiškesnę ir efektyvesnę geležinkelio logistiką“, – pranešime cituojama „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė.

Teigiama, kad elektrifikavus geležinkelio ruožą Vilnius–Klaipėda, tinkle bus naudojama iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminta elektra, tad elektriniais lokomotyvais kroviniai bus gabenami į aplinką visiškai neišskiriant anglies dioksido.

„Kasmet bus išvengta iki 150 tūkst. tonų CO2 emisijų, o perėjimas nuo iškastinio kuro prie elektrinės traukos prisidės prie nacionalinių klimato tikslų ir Europos Sąjungos Žaliojo kurso įgyvendinimo“, – teigia „Swedbank“ Lietuvoje Verslo bankininkystės vadovas Ignas Mačeika.

Planuojama, kad pirmieji lokomotyvai Lietuvą pasieks 2027 m. pradžioje.

Pasak pranešimo, įgyvendinus geležinkelio elektrifikacijos projektą, kurį planuojama baigti 2026 m., elektrifikuotų geležinkelio kelių ilgis Lietuvoje sieks beveik 28 proc. viso tinklo, o metinė oro tarša sumažės apie 150 tūkst. tonų anglies dioksido.

person ELTA (ELTA)