Vilnius, gegužės 6 d. (ELTA).
Pastaruoju metu netylant diskusijoms dėl parlamentarų teisinės neliečiamybės apimčių siaurinimo, prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Frederikas Jansonas sako jog tai – vienas iš nepajudinamų Seimo klausimų.
„Du dalykai, kurie yra sunkiai pakeičiami, yra Seimo nario neliečiamybės klausimas ir Seimo nario aprūpinimo viešbučiu klausimas. Šitie klausimai yra nepajudinami iš esmės“, – LRT televizijai sakė prezidento patarėjas.
Jis taip pat akcentavo, jog sprendimas dėl A. Dudėno balsavimo valdančiojoje daugumoje susidariusiais įtampai atsirastų tik tuo atveju, jei parlamentaras pats nuspręstų atsisakyti mandato.
„Žvelkim tiesai į akis: jeigu ponas Dudėnas nepriims kažkokio kardinalaus asmeninio sprendimo, kaip antai: „Štai mano mandatas, aš einu namo“, tai jokio čia sprendimo nėra, nebuvo ir nebus. Tai konkretaus asmens problemai niekaip neturės įtakos“, – kalbėjo F. Jansonas
„Ar kažkas kis ateityje, ypač girdint, kad gali būti tai nei pirmas, nei paskutinis, sakykime, Seimo narys, dėl kurio neliečiamybės kyla klausimų, tai taip, čia klausimas yra svarbesnis. Ar reikia kažką keisti? Matyt, galima būtų galvoti apie kažkokius keitimus“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seime žlugo balsavimas dėl socialdemokratų frakcijos nario Arūno Dudėno teisinės neliečiamybės naikinimo. Tam pritrūko vos poros balsų – už tai pasisakė tik 69 parlamentarai. Tam, jog būtų naikinamas Seimo nario imunitetas, reikia bent 71 Seimo nario balso.
Balsavime nedalyvavo 30 socialdemokratų, 16 valdančiajai daugumai priklausančios „Nemuno aušros“ atstovų, 2 demokratai „Vardan Lietuvos“, dalis opozicijos atstovų.
Vis tik, centro kairės koalicija savo sutartyje numatė, jog „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos“.
Po tokios balsavimo baigties Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio vedama „Vardan Lietuvos“ pareiškė, jog socialdemokratai pažeidė koalicinę sutartį. Netrukus po to demokratai užsiminė apie galimą pasitraukimą iš valdančiosios daugumos. Vis dėlto, trečiadienį posėdžiavusi partijos valdyba tokio žingsnio nesiėmė, tačiau paragino socialdemokratus taisyti padarytas klaidas bei akcentavo, jog demokratai negali pažadėti paramos Vyriausybės teikiamiems mokestiniams pakeitimams.
person Austėja Paulauskaitė (ELTA)