Vilnius, gegužės 17 d. (ELTA).
Praėjus beveik dvejiems metams po didelio gaisro atliekų rūšiavimo įmonėje „Ecoservice“ Vilniuje, prie Gariūnų, teisėsaugos pareigūnai tebeanalizuoja jo priežastis, o įmonė iš draudikų siekia prisiteisti 13,6 mln. eurų.
„Šiuo metu įtarimai jūsų minėtame ikiteisminiame tyrime nėra niekam pareikšti, tyrimas dėl gaisro „Ecoservice“ dar tęsiamas, analizuojami tyrimo metu gauti duomenys, specialistų išvados, atliekami kiti ikiteisminio tyrimo veiksmai siekiant patikrinti specialistų išvadose nurodytas aplinkybes, todėl šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje negalime suteikti informacijos apie galutinę gaisro priežastį“, – atsakyme Eltai teigė prokuratūra.
„Ecoservice“ atstovaujantis advokatas Jonas Sakalauskas sako, kad tikėtina gaisro kilimo priežastis yra nustatyta.
„Labiausiai tikėtina priežastis, kad dėl baterijų kilo gaisras, oficiali priežastis – savaiminis medžiagų užsiliepsnojimas. Daug elektronikos atliekų netinkamai pašalinama – žmonės mėgsta mesti elektroniką, buitinės chemijos medžiagas. Tokie dalykai yra degūs, jie gali reaguoti tarpusavyje“, – Eltai sakė advokatas.
Kaip skelbta viešai, Gaisrinių tyrimų centro specialistų išvadoje nurodoma, kad gaisro židinio zona buvo atviroje teritorijoje, esančioje atliekų krūvoje, maždaug 2–4 metrų aukštyje nuo krūvos apačios. Ištyrus visas galimas gaisro kilimo priežastis, buvo atmestos saulės spindulių fokusavimo ir transporto priemonių kibirkščiavimo versijos, o kaip labiausiai tikėtina patvirtinta savaiminio medžiagų užsiliepsnojimo versija.
„Gautos išvados patvirtina, kad įmonės veikloje nebuvo nustatyta pažeidimų, susijusių su gaisro prevencijos reikalavimais. Tyrimo metu buvo išsamiai išnagrinėti visi objekto priešgaisrinės saugos aspektai, įskaitant darbuotojų instruktavimo žurnalus, technines priemones ir darbo organizavimą“, – sako „Ecoservice“ vadovė Jurgita Nacevičienė.
Anot jos, priešgaisrinės saugos ekspertai, su kuriais konsultavosi bendrovė, pabrėžė, kad savaiminio užsiliepsnojimo priežastis gali būti įvairūs veiksniai, o tarp jų – netinkamai utilizuotos baterijos ar akumuliatoriai, kurių sukeliamų gaisrų pasaulyje ir Lietuvoje pastaruoju metu ypač daugėja.
Ddidelis gaisras „Ecoservice“ teritorijoje šalia Gariūnų, Vilniuje, kilo pernai, rugpjūčio 5 dieną. Ugniagesiai gaisravietėje dirbo kelias paras, šalia esančioje Gariūnų gatvėje dėl įvykio buvo uždarytas eismas, o gyventojai raginti vengti buvimo lauke ir užsidaryti langus.
Tada Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu, vėliau, įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, šis tyrimas buvo perkvalifikuotas ir dabar yra atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimą.
person Ingrida Steniulienė (ELTA)