Vilnius, balandžio 28 d. (ELTA).
Krašto apsaugos ministrei Dovilei Šakalienei viešint Izraelyje, Lietuva šią šalį pakvietė kartu plėtoti gynybos pramonę, siūlydama palankias investicijų sąlygas Izraelio kompanijoms Lietuvoje.
„Vertinant sparčiai besikeičiančią geopolitinę aplinką, Lietuva ir Izraelis turi daugiau panašumų nei skirtumų. Norime perimti sudėtingo karo laikotarpiu sukauptą patirtį ir pritaikyti išmoktas pamokas Lietuvoje“, – po susitikimo su Izraelio Valstybės gynybos ministru Israeliu Katzu sakė D. Šakalienė.
„Izraelis mums strategiškai svarbus, jų kariuomenė patirtį sukaupė kare, per skaudžias pamokas ginant savo žmones. Būtent ne „popierinės“ kariuomenės, o žinančios ką reiškia apginti savo šalį patirties perėmimas mums ypač svarbus“, – pridūrė ji.
Tikimasi, jog tampresnis bendradarbiavimas su Izraeliu leis Lietuvai ne tik sustiprinti savo gynybos gebėjimus, bet ir prisidėti prie platesnės tarptautinės atsparumo stiprinimo strategijos, siekiant užtikrinti ilgalaikį abiejų šalių saugumą.
„Agresyvius kaimynus turinčias mažas valstybes kaip Izraelis ir Lietuva jungia bendra karinė dvasia – apginti savo šalį ir žmones. Mano tikslas – turėti ne vieno mūšio kariuomenę, o galinčią laimėti karą kariuomenę“, – pabrėžė D. Šakalienė.
Krašto apsaugos ministrė nuo šeštadienio vieši Izraelyje. Tai pirmasis Lietuvos krašto apsaugos ministro vizitas šioje šalyje po 14 metų.
Vizito metu ministrė susitiko ir su Kneseto Užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininku Yuli Yoel Edelstein, Izraelio gynybos ministerijos Tarptautinio gynybos bendradarbiavimo direktorato SIBAT ir gynybos pramonės atstovais. Numatoma, jog antradienį D. Šakalienė taip pat lankysis Yad Vashem memoriale, kur pagerbs Holokausto aukas.
person Austėja Paulauskaitė (ELTA)