menu
Nesate prisijungęs
person
Prisijungti
home
Naujienos
Balsuojama
Sprendžiama
Projektai
Projektas #IP-3681
Diplomatinės tarnybos įstatymo Nr. VIII-1012 23, 72 ir 92 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas
group
Parengė: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija
/ Lietuvos Respublikos Vyriausybė
calendar_today
Registracijos data:
2025m. gruodžio 05d.
format_list_numbered
Registracijos Nr.:
XVP-1094
format_align_justify
Tipas:
Įstatymo pakeitimo projektas
link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/projektas/IP-3681
content_copy
email
#IP-3681
Projekto interpretacija
Atlikta dirbtinio intelekto agento
JegaGPT
info
Projekto puslapis
Apibendrinimas
Šis teisės aktas yra Lietuvos Respublikos Diplomatinės tarnybos įstatymo Nr. VIII-1012 23, 72 ir 92 straipsnių pakeitimo įstatymas. Jo esmė yra keletas pakeitimų Diplomatinės tarnybos įstatyme: 1. Pakeistas 23 straipsnio 3 dalies 1 punktas. Pakeitimų esmė - jeigu gaunama informacija, kad asmuo, siekiantis tapti diplomatu, neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, jis gali būti atleistas iš pareigų ar jo sutartis gali būti nutraukta. 2. Pakeistas 72 straipsnio 2 dalis. Pakeitimų esmė - tarnybinio nusižengimo tyrimas pradedamas arba tęsiamas ir priimamas sprendimas apie tarnybinio nusižengimo padarymą ir tarnybinės nuobaudos skyrimą, net jei su diplomatu yra nutraukiama sutartis arba jis netenkama diplomato statuso. 3. Pakeistas 92 straipsnio 1 dalies 13 punktas. Pakeitimų esmė - jeigu gaunama informacija, kad diplomatas neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, jis gali būti atleistas iš pareigų ar jo sutartis gali būti nutraukta. Įstatymas įsigalioja 2026 m. liepos 1 d.
Interesų grupės
Asmenys, siekiantys tapti diplomatais
Šis dokumentas gali turėti įtakos asmenims, siekiantiems tapti diplomatais, nes jame pateikiami pakeitimai, susiję su nepriekaištingos reputacijos reikalavimais. Jei gaunama informacija, kad asmuo neatitinka šių reikalavimų, jis gali būti atleistas iš pareigų arba jo sutartis gali būti nutraukta.
Diplomatai
Šis dokumentas taip pat gali turėti įtakos esamiems diplomatoms. Įstatyme numatoma, kad tarnybinio nusižengimo tyrimas pradedamas arba tęsiamas ir priimamas sprendimas apie tarnybinio nusižengimo padarymą ir tarnybinės nuobaudos skyrimą, net jei su diplomatu yra nutraukiama sutartis arba jis netenkama diplomato statuso. Be to, jei gaunama informacija, kad diplomatas neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, jis gali būti atleistas iš pareigų arba jo sutartis gali būti nutraukta.
© 2025 VšĮ "Pilietiškumo platformos"
Naujienos
Balsavimai
Projektai
JegaGPT
Privatumo politika
Taisyklės
Jega.lt
dynamic_feed
Naujienos
how_to_vote
Balsuojama
Populiarūs
Nauji
Pasibaigę
edit
Sprendžiama