Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo Nr. VIII-1328 6-1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas

group
Parengė: Lietuvos Respublikos Seimas
calendar_today
Registracijos data: 2025m. lapkričio 12d.
format_list_numbered
Registracijos Nr.: XVP-899(2)
format_align_justify
Tipas: Įstatymo pakeitimo projektas
link
Nuoroda pasidalinimui: https://jega.lt/projektas/IP-3536    content_copy email
#IP-3536

Projekto interpretacija

Atlikta dirbtinio intelekto agento JegaGPT

Apibendrinimas

Tekstas kuriame pateikiamas projektas, kuriuo keičiamas Lietuvos Respublikos Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo Nr. VIII-1328 6¹ straipsnis. Šiame projekte siūloma pakeisti 6¹ straipsnio 9 dalį, kurioje aprašoma Etninės kultūros globos tarybos sudarymas. Pasak pakeitimo, Tarybą, kurią tvirtina Seimas, sudaro 21 narys. Juos deleguoja su etninės kultūros globa ir plėtra tiesiogiai susijusios institucijos ir organizacijos, teikdamos Seimui tvirtinti po vieną narį, turintį ne mažesnę kaip 3 metų patirtį etninės kultūros srityje. Tarybos kadencija yra 4 metai. Naujos kadencijos Taryba pradedama sudaryti Etninės kultūros globos tarybos nuostatuose nustatyta tvarka ne vėliau kaip likus 2 mėnesiams iki senosios sudėties Tarybos kadencijos pabaigos. Projektą pateikia Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Kęstutis Vilkauskas.

Interesų grupės

  • Etninės kultūros specialistai ir darbuotojai
    Šis dokumentas tiesiogiai liečia etninės kultūros specialistus ir darbuotojus, nes jie gali būti deleguoti į Etninės kultūros globos tarybą. Pagal siūlomą pakeitimą, kiekvienas narys turėtų turėti ne mažiau kaip 3 metų patirtį etninės kultūros srityje.

  • Su etnine kultūra tiesiogiai susijusios institucijos ir organizacijos
    Šios grupės turi galimybę deleguoti savo atstovus į Etninės kultūros globos tarybą, o tai reiškia, kad jų interesai ir nuomonės bus atstovaujami. Jie turės galimybę daryti įtaką etninės kultūros globos politikai.

  • Visuomenė
    Visuomenė gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai paveikta šio dokumento, nes jis kelia klausimą apie etninės kultūros globos politiką. Tai gali turėti įtakos etninės kultūros išsaugojimui ir plėtrai, kas yra svarbu visai visuomenei.