Civilinio kodekso 3.92 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas

group
Parengė: Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija
calendar_today
Registracijos data: 2025m. spalio 24d.
format_list_numbered
Registracijos Nr.: XVP-888
format_align_justify
Tipas: Įstatymo pakeitimo projektas
link
Nuoroda pasidalinimui: https://jega.lt/projektas/IP-3409    content_copy email
#IP-3409

Projekto interpretacija

Atlikta dirbtinio intelekto agento JegaGPT

Apibendrinimas

Šiame dokumente yra apibūdinamas Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 3.92 straipsnio pakeitimo įstatymas. Pagal naujus pakeitimus, sandorius, susijusius su bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe esančio nekilnojamojo daikto ar daiktinių teisių į jį disponavimu ar jų suvaržymu, taip pat sandorius dėl bendros įmonės perleidimo ar teisių į ją suvaržymo gali sudaryti tik abu sutuoktiniai, išskyrus tuos atvejus, kai vienas iš sutuoktinių turi kito sutuoktinio išduotą įgaliojimą tokį sandorį sudaryti. Pakeitimai įsigalios 2026 m. sausio 1 d. Šį įstatymą priėmė Lietuvos Respublikos Seimas, o skelbia Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Interesų grupės

  • Sutuoktinių grupė
    Šis dokumentas tiesiogiai liečia sutuoktinius, nes jis apima pakeitimus, susijusius su bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe esančio nekilnojamojo daikto ar daiktinių teisių į jį disponavimu ar jų suvaržymu. Pagal naują įstatymą, sandorius gali sudaryti tik abu sutuoktiniai arba vienas iš sutuoktinių, turintis kito sutuoktinio išduotą įgaliojimą tokį sandorį sudaryti.

  • Įmonių savininkų grupė
    Šis dokumentas taip pat liečia įmonių savininkus, ypač tuos, kurie yra sutuoktiniai. Jie dabar privalo sudaryti sandorius dėl bendros įmonės perleidimo ar teisių į ją suvaržymo kartu arba su kito sutuoktinio išduotu įgaliojimu.

  • Notarų grupė
    Notarai taip pat yra paveikti šio dokemento, nes jie turės įsitikinti, kad sandoriai, susiję su bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe ar bendros įmonės perleidimu, yra sudaryti laikantis naujų reikalavimų.