Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo Nr.IX-413 5 ir 9 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas

group
Parengė: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
calendar_today
Registracijos data: 2025m. birželio 27d.
format_list_numbered
Registracijos Nr.: XVP-641
format_align_justify
Tipas: Įstatymo pakeitimo projektas
link
Nuoroda pasidalinimui: https://jega.lt/projektas/IP-3155    content_copy email
#IP-3155

Projekto interpretacija

Atlikta dirbtinio intelekto agento JegaGPT

Apibendrinimas

Šis dokumentas yra Lietuvos Respublikos įstatymo pakeitimas, kuris susijęs su slaugos praktikos ir akušerijos praktikos teisės aktu. Jis apima keletą svarbių pakeitimų: 1. 5 straipsnio 8 dalis yra pripažinta netekusia galia. 2. 9 straipsnio 3 dalis taip pat yra pripažinta netekusia galia. 3. Įstatymas įsigalioja 2027 m. sausio 1 d., išskyrus šio straipsnio 2 dalį. 4. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir sveikatos apsaugos ministras ar jo įgaliota institucija turi iki 2026 m. gruodžio 31 d. priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus. Įstatymą skelbia Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Interesų grupės

  • Slaugos specialistai ir akušeriai
    Šis dokumentas tiesiogiai veikia slaugos specialistus ir akušerius, nes jame pateikiami pakeitimai, susiję su jų praktikos teisės aktais. Konkrečiai, pakeitimai atšaukia 5 ir 9 straipsnių dalis, kurios gali turėti įtakos slaugos ir akušerijos praktikos reglamentavimui. Be to, teisės aktas įsigalioja 2027 m. sausio 1 d., todėl slaugos specialistai ir akušeriai turės laukti šio datų, kad sužinotų, kaip šie pakeitimai veiks jų darbą.

  • Sveikatos apsaugos ministerija ir jos įgaliotos institucijos
    Šis dokumentas nurodo, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir sveikatos apsaugos ministras ar jo įgaliota institucija turi iki 2026 m. gruodžio 31 d. priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus. Tai reiškia, kad šios institucijos turi dirbti prie šio įstatymo įgyvendinimo ir užtikrinti, kad visi reikiami teisės aktai būtų priimti laiku.

  • Pacientai
    Šis įstatymo pakeitimas gali turėti tiesioginę įtaką pacientams, nes jis gali keisti slaugos ir akušerijos standartus ir praktiką. Priklausomai nuo konkretaus pakeitimo, tai gali turėti įtakos pacientų priežiūros kokybei ir prieinamumui.