menu
Nesate prisijungęs
person
Prisijungti
home
Naujienos
Balsuojama
Sprendžiama
Projektai
Projektas #IP-2906
Administracinių bylų teisenos įstatymo Nr. VIII-1029 156 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas
group
Parengė: Lietuvos Respublikos Seimas
/ Teisės ir teisėtvarkos komitetas
calendar_today
Registracijos data:
2025m. gegužės 29d.
format_list_numbered
Registracijos Nr.:
XVP-360(2)
format_align_justify
Tipas:
Įstatymo pakeitimo projektas
link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/projektas/IP-2906
content_copy
email
#IP-2906
Projekto interpretacija
Atlikta dirbtinio intelekto agento
JegaGPT
info
Projekto puslapis
Apibendrinimas
Tai yra teisės akto projektas, kuriame siūloma pakeisti Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 156 straipsnio dalis. Pagrindiniai pakeitimai yra: 1. 156 straipsnio 2 dalies 10 punktas pakeistas ir išdėstytas tokiu būdu, jog jeigu pateikiami akivaizdūs įrodymai, kad padarytas esminis materialiosios ar proceso teisės normų pažeidimas jas taikant, galėjęs turėti įtakos priimant neteisėtą sprendimą ar nutartį. 2. 156 straipsnio 2 dalis papildyta 14 punktu, kuris sako, kad byla gali būti išnagrinėta nesant nors vieno iš proceso dalyvių, kuriam nepranešta apie teismo posėdžio laiką ir vietą, ir nebėra galimybės apskųsti priimto sprendimo ar nutarties. Projektą skelbia Lietuvos Respublikos Seimas ir prezidentas.
Interesų grupės
Teismo proceso dalyviai
Šis dokumentas tiesiogiai liečia teismo proceso dalyvius, nes numato galimybę nagrinėti bylą nesant nors vieno iš jų, kuriam nepranešta apie teismo posėdžio laiką ir vietą. Be to, svarstomas pakeitimas gali turėti įtakos dalyvių teisių gynimui, ypač jei įvyko esminis materialiosios ar proceso teisės normų pažeidimas.
Advokatai
Dokumentas gali turėti įtakos advokatams, nes jie dažnai atstovauja teismo proceso dalyvius. Pakeitimai gali paveikti teisės gynimo procesą bei padidinti advokatų atsakomybę už tinkamą klientų informavimą apie teismo posėdžio laiką ir vietą.
Teisėjai
Teisėjai taip pat yra tiesiogiai paveikti, nes jie yra atsakingi už teisės aktų taikymą. Pakeitimai gali paveikti sprendimų priėmimo procesą ir teisėjų atsakomybę už teisingą teisės normų taikymą.
© 2025 VšĮ "Pilietiškumo platformos"
Naujienos
Balsavimai
Projektai
JegaGPT
Privatumo politika
Taisyklės
Jega.lt
dynamic_feed
Naujienos
how_to_vote
Balsuojama
Populiarūs
Nauji
Pasibaigę
edit
Sprendžiama