menu
Nesate prisijungęs
person
Prisijungti
home
Naujienos
Balsuojama
Sprendžiama
Projektai
Projektas #IP-2795
Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo Nr. XIII-2166 95 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas
group
Parengė: Lietuvos Respublikos Seimas
/ Seimo narys Matas Skamarakas, Matas.Skamarakas@lrs.lt
calendar_today
Registracijos data:
2025m. gegužės 08d.
format_list_numbered
Registracijos Nr.:
XVP-399
format_align_justify
Tipas:
Įstatymo pakeitimo projektas
link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/projektas/IP-2795
content_copy
email
#IP-2795
Projekto interpretacija
Atlikta dirbtinio intelekto agento
JegaGPT
info
Projekto puslapis
Apibendrinimas
Čia yra įstatymas, kuris keičia Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 95 straipsnį. Pagal šį įstatymą, miško žemėje yra draudžiama statyti įvairius statinius ir įrenginius, tiesti inžinerinius tinklus, išskyrus siauras iki 10 metrų pločio žemės juostas, taip pat miško infrastruktūrai priskiriamus inžinerinius statinius ir įrenginius. Be to, miško žemė negali būti paverčiama kitomis žemės naudmenomis, išskyrus Miškų įstatyme nustatytus atvejus. Įstatymas įsigalioja nuo 2026 metų sausio 1 dienos. Įstatymą priėmė Lietuvos Respublikos Seimas, o jį skelbė Respublikos Prezidentas.
Interesų grupės
Miško savininkai
Šis dokumentas tiesiogiai liečia miško savininkus, nes jie nebegalės statyti įvairių statinių ir įrenginių, tiesti inžinerinius tinklus savo miško teritorijoje, išskyrus siauras iki 10 metrų pločio žemės juostas, taip pat miško infrastruktūrai priskiriamus inžinerinius statinius ir įrenginius. Be to, jų miško žemė negali būti paverčiama kitomis žemės naudmenomis, išskyrus Miškų įstatyme nustatytus atvejus.
Statybos bendrovės
Šis įstatymas tiesiogiai veikia statybos bendroves, kurios dabar bus apribotos statyti įvairius statinius ir įrenginius miško žemėje. Tai gali turėti įtakos jų verslo plėtrai ir pelningumui.
Inžinerijos ir infrastruktūros kompanijos
Įmonės, kurios dirba su inžineriniais tinklais, taip pat bus paveiktos šio įstatymo, nes jis draudžia tiesti inžinerinius tinklus miško žemėje, išskyrus siauras iki 10 metrų pločio žemės juostas.
Aplinkosaugininkai ir miško apsaugos organizacijos
Šis įstatymas gali teigiamai paveikti aplinkosaugininkus ir miško apsaugos organizacijas, nes jis padeda apsaugoti miškus nuo per didelio naudojimo ir galimai neigiamo poveikio aplinkai.
© 2025 VšĮ "Pilietiškumo platformos"
Naujienos
Balsavimai
Projektai
JegaGPT
Privatumo politika
Jega.lt
dynamic_feed
Naujienos
how_to_vote
Balsuojama
Populiarūs
Nauji
Pasibaigę
edit
Sprendžiama