Lietuvos banko įstatymo Nr. I-678 23 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas

group
Parengė: Lietuvos Respublikos Seimas
calendar_today
Registracijos data: 2025m. balandžio 02d.
format_list_numbered
Registracijos Nr.: XVP-253(2)
format_align_justify
Tipas: Įstatymo pakeitimo projektas
link
Nuoroda pasidalinimui: https://jega.lt/projektas/IP-2649    content_copy email
#IP-2649

Projekto interpretacija

Atlikta dirbtinio intelekto agento JegaGPT

Apibendrinimas

Teisės aktas, kurio apibendrinimas buvo paprašytas, yra Lietuvos Respublikos Lietuvos Banko įstatymo Nr. I-678 23 straipsnio pakeitimas. Šiame pakeitime aprašomos taisyklės, kaip bus skirstomas ar dengiamas Lietuvos Banko pelnas ar nuostolis. 1 straipsnis aprašo 23 straipsnio pakeitimą. Jame nurodoma, kad patvirtinus paskutinių metų finansines ataskaitas, metų pelnas bus skirstomas arba nuostolis dengiamas pagal straipsnyje nustatytą tvarką. 2 straipsnis nurodo, kad šis įstatymas taikomas skirstant 2024 metų ir vėlesnių metų Lietuvos Banko pelną ar dengiant nuostolį. Iš esmės, įstatymas aprašo tvarką, kaip bus paskirstomas Lietuvos banko pelnas: pirmiausia jis bus naudojamas ankstesnių metų nuostolių padengimui, tada likusi suma bus skirta įstatiniam kapitalui, o po to - atsargos kapitalui formuoti. Galiausiai, jei likusios lėšos, jos bus pervedamos į valstybės biudžetą kaip Lietuvos banko pelno įmoka. Jeigu bankas patirs nuostolį, jis bus padengtas iš turimo atsargos kapitalo. Jei jo nepakanka, likęs nuostolis bus dengiamas iš ateities metų pelno.

Interesų grupės

  • Valstybės biudžeto valdymo interesų grupė
    Teisės akto pakeitimai gali turėti įtakos valstybės biudžetui, nes Lietuvos banko pelnas, jei toks yra, gali būti pervedamas į valstybės biudžetą. Tai gali turėti tiesioginės įtakos biudžeto planavimui ir skirstymui.

  • Lietuvos Banko interesų grupė
    Teisės akto pakeitimas tiesiogiai veikia Lietuvos Banką, nes jis nustato taisykles, kaip bus skirstomas ir dengiamas banko pelnas ar nuostolis. Tai gali turėti įtakos banko finansiniam stabilumui ir veiklos efektyvumui.

  • Finansų sektoriaus interesų grupė
    Finansų sektorius gali būti susijęs su šiuo teisės aktu, nes jis gali turėti įtakos bankininkystės sektoriaus stabilumui ir veiklos sąlygoms. Tai gali turėti įtakos sektoriaus konkurencingumui ir augimo galimybėms.

  • Vartotojų interesų grupė
    Vartotojai, ypač tie, kurie naudojasi Lietuvos banko paslaugomis, gali būti susiję su šiuo teisės aktu. Jis gali daryti įtaką banko gebėjimui teikti paslaugas ir įgyvendinti savo įsipareigojimus vartotojams.