link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/whitakeris-ukraina-ir-jav-pasirasys-susitarima-del-saugumo-garantiju-kai-ateis-laikas-4528001  content_copy email

Whitakeris: Ukraina ir JAV pasirašys susitarimą dėl saugumo garantijų, kai ateis laikas

Briuselis, vasario 10 d. (Ukrinform-ELTA).

Karas Ukraina Rusija JAV NATO Saugumo Garantijos Whitakeris Derybos dėl taikos Ukrainoje yra „labai produktyvios“, šalys yra arčiau susitarimo nei bet kada anksčiau, o vienintelis likęs diskusijų klausimas susijęs su teritorijomis. Kaip praneša „Ukrinform“ korespondentas, tai internetinėje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo akredituoti žurnalistai, pareiškė JAV ambasadorius NATO Matthew Whitakeris.

„Akivaizdu, kad derybos tęsiamos. Jos yra išsamios ir labai produktyvios. Buvo apsikeista 314 belaisvių“, – sakė diplomatas.

Paklaustas, kodėl dar nebuvo pasirašytas susitarimas dėl saugumo garantijų, nors Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad jos yra 100 proc. parengtos, M. Whitakeris priminė Steve‘o Witkoffo išsakytą komentarą, jog derybose liko vienas klausimas – teritorijos.

„Akivaizdu, kad kiekvieną kartą, kai pasirašoma sutartis ar susitarimas, tam yra tinkamas metas, o (JAV) prezidentas (Donaldas) Trumpas ir prezidentas Zelenskis atitinkamai pasirašys dokumentus, kai ateis laikas, siekiant taikos susitarimo“, – tikino ambasadorius ir kartu pažymėjo, kad šalys dabar yra arčiau taikos Ukrainoje nei bet kada anksčiau.

„Manau, kad turėtume toliau melstis už taiką, tačiau tuo pat metu užtikrinti, jog Ukraina per PURL ir kitas iniciatyvas toliau turėtų viską, ko reikia, kad galėtų apsiginti“, – kalbėjo M. Whitakeris.

Vasario 12 d. NATO gynybos ministrai susitiks Briuselyje, kad, be kita ko, aptartų tolesnę paramą Ukrainai. Tą pačią dieną Briuselyje vyks Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikimas, kuriam pirmininkaus Jungtinė Karalystė ir Vokietija.

person Lina Linkevičiūtė (ELTA)