Visuomenė Viešoji tvarka ir saugumas Baudos ir atsakomybė Vilnius Vilniaus policija
Vilnius, birželio 27 d. (ELTA).
Vasarą vaikų traumų dėl dviračių padaugėja maždaug 1,5–2 kartus, o dėl elektrinių paspirtukų – net 2–3 kartus, nurodo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“.
Biuro duomenimis, didžiausią traumų riziką patiria būtent nepilnamečiai.
2024 m. nepilnamečių traumų rodiklis Vilniuje buvo beveik septynis kartus didesnis nei suaugusiųjų. O pernai sostinėje užfiksuotos 242 vaikų ir paauglių traumos, susijusios su paspirtukais, motoroleriais, mopedais ar varikliniais dviračiais.
Vilniaus apskrities policija ir „Vilnius sveikiau“ pastebi, kad dalis nepilnamečių mikrojudumo priemonėmis naudojasi nesulaukę nustatyto amžiaus, nedėvi apsauginių šalmų, važiuoja per pėsčiųjų perėjas nenulipę nuo transporto priemonės ar kitaip pažeidžia Kelių eismo taisykles.
Pasitaiko atvejų, kai tėvai neįvertina vaikui perduodamos transporto priemonės techninių galimybių ir galimos rizikos arba neužtikrina, kad būtų naudojamos būtinos apsaugos priemonės. Dažniausiai fiksuojami galvos sumušimai, smegenų sutrenkimai, kaulų lūžiai, veido sužalojimai ir įvairios žaizdos.
Policija vykdys prevencinę kontrolę
Biuras atkreipia dėmesį, kad vasaros ir rudens laikotarpiu Vilniaus apskrities policijos pareigūnai vykdys prevencines priemones parkuose, skveruose, aikštėse, paplūdimiuose, riedlenčių parkuose ir kitose vietose, kuriose fiksuojamas intensyvus dviračių bei elektrinių paspirtukų eismas.
Pareigūnai dėmesį skirs nepilnamečių daromiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams. Nustačius pažeidimus, apie juos bus informuojami nepilnamečių tėvai ar globėjai, o teisės aktuose numatytais atvejais bus taikomos ir kitos įstatymuose numatytos priemonės.
Rekomendacijos ir taisyklės
Sveikatos biuras primena, kad elektriniais paspirtukais viešajame eisme galima važiuoti nuo 16 metų, o nuo 14 metų – tik išklausius mokymus ir turint mokyklos išduotą pažymėjimą. Taip pat primenama, kad dviračiu važiuojamąja dalimi galima važiuoti nuo 14 metų, o nuo 12 metų – išklausius mokymus ir turint pažymėjimą.
Pabrėžiama, kad visi elektrinių paspirtukų vairuotojai ir nepilnamečiai dviratininkai privalo dėvėti šalmą.
Prieš kertant važiuojamąją dalį rekomenduojama nulipti nuo dviračio ar paspirtuko ir jį persivesti per pėsčiųjų perėją. O tamsiuoju paros metu būtina naudoti šviesą atspindinčias priemones ir dėvėti ryškią liemenę.
Vaikams taip pat rekomenduojama naudoti papildomas riešų, alkūnių ir kelių apsaugas.
person Vilius Narkūnas (ELTA)