Kyjivas, kovo 20 d. (Ukrinform-ELTA).
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio teigimu, rusų diktatorius Vladimiras Putinas nenori paliaubų, kol Kursko regione yra Ukrainos pajėgų.
„Jis (V. Putinas) nenori, kad Kursko regione liktų bent vienas mūsų karys. Jis nenori paliaubų, kol Kursko regione yra mūsų pajėgų“, – internete paskelbtame pranešime kalbėjo V. Zelenskis.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad V. Putinas paliaubų nenori ir dėl to, kad jis „nėra silpnoje pozicijoje“.
Pasak V. Zelenskio, paliaubas galima pasiekti, jei tarptautinė bendruomenė darys didesnį spaudimą Rusijai, tačiau „metų metus besitęsiančios paliaubos“ reikštų konflikto įšaldymą.
„Manau, kad jeigu tai bus metų metus besitęsiančios paliaubos, konfliktas tiesiog bus įšaldytas. Taip pat manau, kad karas tuo nesibaigtų. Vyktų nuolatinis įšaldytas konfliktas. Nežinotume, kada laukti kito sprogimo, o karas prasidėtų ir vėl“, – sakė V. Zelenskis.
Jo teigimu, paliaubos turėtų būti pirmas žingsnis link taikos derybų.
Kovo 18 d. JAV prezidentas Donaldas Trumpas telefonu kalbėjosi su V. Putinu.
D. Trumpo administracija pareiškė, kad Rusija sutiko sudaryti ribotos apimties paliaubas, kurių objektas būtų Ukrainos energetikos ir infrastruktūros objektai – tokios paliaubos yra JAV iniciatyvos, kuria siekiama taikos Ukrainoje, dalis.
Kovo 19 d. dalyvaudamas kartu su Suomijos prezidentu Alexanderiu Stubbu surengtoje spaudos konferencijoje V. Zelenskis pasakė, kad Rusija pasitikėti negalima, nes tuoj pat po to, kai buvo paskelbta apie D. Trumpo ir V. Putino pasiektą susitarimą dėl antskrydžių nutraukimo, rusai vėl atakavo energetikos ir civilinės infrastruktūros objektus.
person Jūras Barauskas