link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/ukrainos-oro-gynyba-neutralizavo-234-rusu-dronus-4569560  content_copy email

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 234 rusų dronus

Kyjivas, kovo 23 d. (Ukrinform-ELTA).

Ukrainos oro gynybos pajėgos neutralizavo 234 iš 251 drono, kurį Rusija paleido per kovo 22 d. vakare prasidėjusį puolimą.

Apie tai platformoje „Telegram“ pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinės oro pajėgos.

Sekmadienį, kovo 22 d., nuo 18 val. rusų pajėgos paleido į Ukrainą 251 „Shahed“, „Gerbera“, „Italmas“ ir kitokių tipų kovinį droną. Nepilotuojamieji orlaiviai skriejo iš Briansko, Oriolo, Kursko, Milerovo, Primorsko-Achtarsko Rusijoje bei Hvardijsko laikinai okupuotame Kryme. Apie 150 skraidyklių buvo „Shahed“ tipo dronai.

Atremiant šį antskrydį dalyvavo Ukrainos gynybos pajėgų aviacija, priešlėktuvinės raketinės pajėgos, elektroninės karybos daliniai, nepilotuojamųjų sistemų daliniai ir mobiliosios ugnies grupės.

Preliminariais duomenimis, iki kovo 23 d. 8.00 val. ryto buvo numušti ar neutralizuoti 234 dronai.

11 vietovių užfiksuota 17 kovinių dronų smūgių, dar aštuoniose vietose pranešta apie nukritusius numuštus dronus arba jų nuolaužas.

Šis antpuolis šiuo metu tebevyksta, Ukrainos oro erdvėje vis dar yra keletas priešo skraidyklių.

Kaip pirmiau pranešė „Ukrinform“, Rusijos dronai smogė Odesos priemiesčių gyvenamiesiems namams ir uosto infrastruktūrai.

person Jūras Barauskas (ELTA)