Vilnius, balandžio 19 d. (ELTA).
Nacionalinės sporto agentūros užsakymu UAB „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos rezultatai rodo, kad fiziškai neaktyvūs arba nepakankamai aktyvūs gyventojai dažniausiai nesportuoja, nes nemato prasmės ir nejaučia poreikio (44 proc.), taip pat jiems trūksta energijos, valios (38 proc.) bei laiko (34 proc.).
„Rečiau nurodomos priežastys: varžosi tuo užsiimti dėl vyresnio amžiaus, labiau domisi kitomis laisvalaikio formomis, neturi draugų, su kuriais kartu galėtų sportuoti ar bijo susižeisti ir patirti traumą. Sporto infrastruktūros trūkumą artimoje gyvenamojoje aplinkoje paminėjo vos 5 proc. apklausos dalyvių, pernelyg brangias sporto paslaugas – 6 proc.“, – rašoma agentūros pranešime.
Daugiau nei trečdalis (35 proc.) fiziškai neaktyvių respondentų atsakė, kad nežino, kas paskatintų būti fiziškai aktyvesniems nei dabar, 23 proc. būtų fiziškai aktyvesni, jeigu turėtų geresnę sveikatą, o dar 13 proc. teigė, kad niekas nepaskatintų jų sportuoti.
Gyventojų apklausa taip pat rodo, kad per paskutinius 12 mėnesių moterys (45 proc.) nesportavo, nesimankštino ir kitomis fizinio aktyvumo formomis neužsiėmė dažniau nei vyrai (36 proc.). Fiziškai mažiau aktyvūs buvo ir vyresni nei 65 m. žmonės (62 proc.) ir apie pusė kaimų ar mažesnių miestų gyventojų.
„Fiziškai neaktyvus kas antras respondentas, turintis vidurinį ar profesinį išsilavinimą, dar didesnis rodiklis tarp asmenų su nebaigtu viduriniu išsilavinimu (62 proc.), taip pat gyventojų su mažiausiomis (iki 1,1 tūkst. eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (56 proc.), bedarbių ir namų šeimininkių (52 proc.) bei vyresnių nei 65 m. asmenų (62 proc.)“, – rašoma pranešime.
Nacionalinės sporto agentūros užsakymu UAB „Baltijos tyrimai“ atliktoje šalies gyventojų apklausoje apie fizinį aktyvumą buvo apklausta 1019 suaugusių Lietuvos gyventojų.
person ELTA (ELTA)