Vilnius, balandžio 27 d. (ELTA).
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Rentas Požėla pranešė, kad sekmadienio rytą sostinėje, Gariūnuose, atliekų tvarkymo gamykloje „Energesman“, kilusi gaisro plitimas yra sustabdytas. Tiesa, anot jo, ugniagesiams kol kas nepavyko patekti į liepsnų epicentrą.
„Turime aukščiausios kategorijos gaisrą, tai privertė sukviesti visas pajėgas, aktyvuotas rezervas. Džiugu, kad labai sklandus bendradarbiavimas vyksta tarp visų institucijų, tarp savivaldos ir įmonės.“, – sekmadienį Gariūnuose surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius.
PAGD direktorius R. Požėla nurodė, kad liepsnų plitimas yra sustabdytas, tačiau pats gaisras dar nėra užgesintas.
„Pavyko užkirsti kelią gaisro išplitimui į išorę, į kitas patalpas. Šiuo metu vyksta darbai. Manyčiau, kad artėjame link gaisro lokalizavimo. Dirba dideli mūsų pajėgumai, šiuo metu dirba apie 80 ugniagesių gelbėtojų, turime apie 20 transporto priemonių, įvairios įrangos gaisro gesinimui“, – komentavo PAGD direktorius.
Anot R. Požėlos, atliekų tvarkymo gamyklos gaisrui pasitelkti ugniagesiai ir iš Panevėžio, Anykščių, Utenos.
„Labai greitai mums nepavyks šito gaisro užgesinti. Matyt, gali gaisro gesinimo darbai ir į kitą dieną persikelti, nes turime šiukšles, turime medžiagas, kurios ruošiamos perdirbimui“, – aiškino PAGD vadovas ir patikslino, kad patekti į gamyklos pastato vidų yra sudėtinga.
„Tikrai šiuo metu neturi galimybės patekti į numanomą gaisro epicentrą, todėl sunku šiuo metu kalbėti apie konkretiką ir apie galimas gaisro priežastis. (...) Šiuo metu patekimas (į gaisro epicentrą – ELTA) komplikuotas dar ir dėl to, kad mes matome metalines konstrukcijas, kurios gali bet kada sugriūti. Tik priėmus sprendimą, kad patekimas yra saugus, tik tokiu atveju mūsų specialistai eis į vidų ir matyt turėsime daugiau atsakymų“, – tęsė R. Požėla.
PAGD vadovo teigimu, paskutinį kartą „Energesman“ gamykla dėl priešgaisrinės saugos taisyklių laikymosi buvo tikrinta šių metų kovo 10 d. Tąkart jokių pažeidimų nebuvo aptikta.
Žmonės per gaisrą nenukentėjo.
ELTA primena, kad sekmadienį, apie 7 val. 52 min., pranešta, kilo gaisras sostinėje, Gariūnuose, Jočionų gatvėje esančioje atliekų tarkymo gamykloje. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė „Energesman“ gamykloje esančios šiukšlės.
person Gytis Pankūnas (ELTA)