link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/prezidento-patarejas-gpm-lengvata-ukininkams-tures-buti-pakoreguota-rudens-sesijoje-4333179  content_copy email

Prezidento patarėjas: GPM lengvata ūkininkams turės būti pakoreguota rudens sesijoje

Vilnius, liepos 1 d. (ELTA).

Ūkininkai Mokesčiai GPM Prezidentas Augustinavičius Seime priimtą Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymą reikės tobulinti, lengvatą ūkininkams pritaikant tik jų iš žemės ūkio veiklos gautoms pajamoms, sako prezidento vyriausiasis patarėjas socialiniais ir ekonominiais klausimais Vaidas Augustinavičius

„Kas liečia paskutinį pakeitimą priėmimo stadijoje dėl mokesčių ūkininkams – lengvatinis režimas ūkininkams ir toliau galios, nes žemės ūkis yra strateginė kryptis Lietuvoje – visuotinio saugumo ir apsirūpinimo maistu kontekste“, – antradienį „Žinių radijuje“ kalbėjo V. Augustinavičius.

„Kita vertus, ta teisinė redakcija, kuri buvo priimta, matyt, kad yra tobulinama ir reikės tam tikrų korekcijų. Kitas mokestinis režimas turėtų galioti tik atvejais, kai pajamos gaunamos iš žemės ūkio veiklos. Negali būti, kad ūkininkas taip pat užsiima visai kita veikla, o lengvata jam vis tiek galioja“, – tikino prezidento patarėjas.

Anot V. Augustinavičiaus, fiktyviai ūkininkais tapę asmenys pasinaudoti lengvata negalės, o GPM įstatymo korekcijas turės inicijuoti Vyriausybė prasidėjus naujai Seimo sesijai.

„Pasigirdo daug komentarų, kad dabar reikia tapti fiktyviais ūkininkais vien tam, kad pasinaudoti lengvata. Tačiau ne, lengvata pasinaudos tikri ūkininkai, o kitiem galios įprastas mokestinis režimas. Korekcija turės būti inicijuota iš Vyriausybės rudens sesijoje“, – teigė Prezidentūros atstovas.

ELTA primena, kad Seimas pritarė gyventojų pajamas nuo kitų metų apmokestinti trimis progresyviais tarifais – 20, 25 ir 32 proc.

Ūkininkams taikant lengvatinį mokesčio režimą, jų pajamos bus apmokestinamos 15 arba 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu, priklausomai nuo to, ar ūkininkas per metus gavo mažesnes, ar didesnes nei 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) pajamas (maždaug 138 tūkst. eurų).

Pagal Vyriausybės projektą, 20 proc. bus apmokestintos iki 36 vidutinių darbo užmokesčių (VDU, kitąmet – 82,9 tūkst. eurų) metinės apmokestinamosios pajamos, 25 proc. – nuo 36 iki 60 VDU, nuo 60 VDU (kitąmet – daugiau nei 138,2 tūkst. eurų) – 32 proc. 

Mokesčių pakeitimai įsigalios nuo 2026-ųjų.

person Vygantas Tuzas (ELTA)