Kyjivas, birželio 12 d. (Ukrinform-ELTA).
Po Ukrainos operacijos „Voratinklis“ Rusijos oro pajėgos perkėlė savo strateginius bombonešius į Tolimuosius Rytus. Tai remdamasi OSINT analitikais iš „AviVector“, analizuojančiais palydovinius vaizdus, pranešė „Ukrinform“.
Rusija išsklaidė savo bombonešius Tu-160, perkėlusi juos į Elizovo aviacijos bazę Kamčiatkoje, Anadyro aviacijos bazę Čiukotkoje ir Borisoglebo aviacijos bazę Kazanėje.
Pastebėta, kad septyni lėktuvai Tu-160, iki Ukrainos atakos buvę Belajos aerodrome Irkutsko srityje, praėjusios savaitės viduryje išskrido iš aviacijos bazės. Ketvirtadienio rytą paskutinis iš trijų Tu-160 išskrido iš Olenios oro bazės Murmansko srityje. Šeštadienio rytą visi Tu-95MS lėktuvai taip pat išskrido iš aerodromo netoli Murmansko. Dar du Tu-160 bombonešiai buvo dislokuoti Anadyre, Čukotkoje. Borisoglebo aerodrome Tatarstane buvo dislokuoti trys Tu-160, įskaitant vieną modernizuojamą. Elizovo aerodrome, Kamčiatkoje, buvo trys Tu-160.
Kitą dieną po Ukrainos dronų atakos 11 bombonešių Tu-22M3 buvo pasiųsti iš Olenios aviacijos bazės į Ukrainkos aerodromą Amūro srityje, praėjusį antradienį pranešė „AviVector“. Pasak analitikų, ten taip pat atskrido keturi bombonešiai Tu-95MS iš karinio aerodromo „Engels-2“ Saratovo srityje. Šeštadienio naktį į šią aviacijos bazę atskrido šeši bombonešiai Tu-22M3.
Keturi Tu-22M3 pirmadienį nusileido Mozdoko oro pajėgų bazėje Šiaurės Osetijoje, pastaruoju metu Rusijos aviacijos praktiškai nenaudojamoje. Dar keturis Tu-22M3 palydovai pastebėjo Borisoglebo aerodrome Tatarstane.
Ukrainos žvalgyba unikalią operaciją „Voratinklis“ surengė birželio 1 d., vienu metu smogdama į keturis karinius aerodromus toli Rusijoje. Ukrainos teigimu, Rusijos strateginės aviacijos nuostoliai viršija 7 mlrd. JAV dolerių. Ukraina teigia sunaikinusi 41 lėktuvą, kitais duomenimis, Rusijos nuostoliai mažesni. Patvirtintų tikslių duomenų nėra.
person Viljama Sudikienė (ELTA)