Paryžius, liepos 1 d. (AFP-ANSA-ELTA).
Prancūzijos nacionalinė geležinkelių operatorė SNCF antradienį pranešė, kad po smarkių audrų, kilusių anksčiau šią savaitę, „bent kelioms dienoms“ sustabdytas traukinių eismas tarp Prancūzijos ir Italijos.
Pasak SNCF, vyks valymo darbai ir patikros Paryžiaus–Milano greitųjų traukinių linijoje, bus tikrinama, ar ant bėgių nėra pažeidimų, dėl kurių eismo sustabdymas galėtų būti pratęstas.
Audros Morjeno slėnyje aplink Modano pasienio stotį Prancūzijoje sunešė purvą ant bėgių, eismas buvo sustabdytas nuo pirmadienio popietės, pranešė operatorė. Audra sukėlė potvynius Modane, purvas padengė bėgius stotyje, paskutinėje prieš įvažiuojant į Italiją. Potvyniai padarė žalos miestui, tačiau apie aukas nepranešta.
Geležinkelio linija, jungianti Paryžių su Italijos Turino ir Milano miestais, buvo atidaryta tik kovo pabaigoje po 19 mėnesių trukusio uždarymo, kai nuošliauža apgadino tunelį. Šioje linijoje greitųjų traukinių paslaugas teikia SNCF ir Italijos „Trenitalia“, paprastai keleiviai per šešias ar septynias valandas nukanka iš Paryžiaus į didžiuosius šiaurės Italijos miestus.
Italiją taip pat smarkiai paveikė stiprios audros ir Europą užklupusi ekstremalaus karščio banga. Pirmadienį po smarkių liūčių išsiliejus upei mažame miestelyje netoli Turino nuskendo vyresnis nei 50 metų vyras. 47 metų iš Maroko kilęs vyras mirė nuo šilumos smūgio dirbdamas per svilinantį karštį statybvietėje San Lazaro miestelyje netoli Bolonijos.
Pastaraisiais metais Italija nukentėjo nuo ekstremalių oro sąlygų ir yra ypač paveikta klimato kaitos. Vystymosi, aplinkos ir žmogaus teisių organizacijos „Germanwatch“ teigimu, Italija yra penkta labiausiai klimato pokyčių paveikta šalis po Dominikos, Kinijos, Hondūro ir Mianmaro.
Su klimato krize susiję ekstremalūs oro reiškiniai nuo 1993 m. iki 2022 m. visame pasaulyje sukėlė daugiau nei 765 tūkst. mirčių, 38 tūkst. jų – Italijoje. Pasak mokslininkų, dėl žmonių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų sukeliamos klimato krizės tokie ekstremalūs oro reiškiniai kaip karščio bangos, sausros, smarkios audros ir potvyniai dažnėja ir intensyvėja.
person Viljama Sudikienė (ELTA)