Visuomenė Kriminaliniai įvykiai Viešoji tvarka ir saugumas Tailandas
Bankokas, rugpjūčio 7 d. (AFP-ELTA).
Penktadienį per šaudynes mokykloje į šiaurę nuo Tailando sostinės Bankoko esančioje provincijoje buvo sužeista mažiausiai 10 moksleivių, pranešė vietos žiniasklaida.
„Gerai žinomoje vidurinėje mokykloje Bang Kruajaus rajone, Nontaburio provincijoje, įvyko šaudynės. Pirminiais duomenimis, sužeista 10–15 žmonių“, – skelbė vietos transliuotojas „Thai PBS“.
Naujienų agentūrai AFP penktadienio rytą nepavyko susisiekti su vietos valdžios institucijomis ir gauti komentarą.
Ginklų savininkų skaičius Tailande yra vienas didžiausių regione. Manoma, kad apyvartoje yra apie 10 mln. ginklų – po vieną septyniems gyventojams. Praeityje duoti pažadai sugriežtinti ginklų laikymo įstatymus neužkirto kelio pasikartojantiems šaudymo incidentams.
Tailando policija pašovė ir sulaikė paauglį šaulį, kuris vasario mėnesį paleido ugnį mokykloje šalies pietuose, žuvo jos direktorius, o dar du moksleiviai buvo sužeisti. Tuo metu 2022 m. ginklu ir peiliu ginkluotas buvęs policininkas įsiveržė į darželį šalies šiaurėje ir pražudė 24 vaikus bei 12 suaugusiųjų – tai buvo vienos kruviniausių žudynių Tailande.
person Lina Linkevičiūtė (ELTA)