Vilnius, kovo 18 d. (ELTA).
Antradienį Seimas priims galutinį sprendimą dėl „Nemuno aušrą“ palikusios Agnės Širinskienės pasitraukimo iš parlamento vicepirmininkės posto.
Praėjusį pirmadienį Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Agnė Širinskienė pasirašė prašymą atsistatydinti iš Seimo vicepirmininkės pareigų ir įteikė jį parlamento pirmininkui Sauliui Skverneliui.
A. Širinskienė šiuo metu užima vieną iš dviejų „Nemuno aušra“ pagal koalicinę sutartį priklausančių Seimo vicepirmininkų postų. Jeigu Seimas pritars jos pasitraukimui, „aušriečiai“ turės pateikti dvi kandidatūras į Seimo vadovybę.
Į šias pareigas praėjusių metų pabaigoje taikėsi ir „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis. Šios politiko ambicijos sukėlė įtampas valdančiosios daugumos gretose, mat Seimo pirmininkas S. Skvernelis tvirtino, jog R. Žemaitaitis pirmiausiai turi išspręsti savo teisines problemas, prieš teikiant jo kandidatūrą į parlamento vadovybę. Savo ruožtu „Nemuno aušros“ lyderis teigė, jog neatmeta galimybės trauktis iš koalicijos, jeigu jo kandidatūra Seimo vadovybę nebus pateikta svarstyti parlamentui.
Vėliau jo retorika keitėsi – S. Skverneliui pripažinus, jog valdančiosios daugumos lyderiai žodžiu buvo sutarę dėl jo kandidatūros, R. Žemaitaitis neatmetė, kad „aušriečiai“ į šį postą gali siūlyti ir kitą parlamentarą.
Tuo metu praėjusią savaitę R. Žemaitaitis nurodė, jog atsisakytų ambicijų užimti Seimo vicepirmininko postą, jei būtų priimtos „aušriečių“ ruošiamos įstatyminės pataisos dėl buvusių KGB bendradarbių išslaptinimo.
person ELTA