Briuselis, balandžio 18 d. (dpa-ELTA).
Penktadienį aštuonios pilietinės visuomenės organizacijos pateikė oficialų skundą Europos ombudsmenui, pasmerkdamos Europos Komisijos įstatymo projektą, kuriuo keičiamos Europos Sąjungos tvarumo taisyklės įmonėms.
Vasario mėnesį ES vykdomoji institucija pateikė vadinamąjį „visuminį“ įstatymo projektą, kuriuo siekiama pakeisti neseniai priimtus teisės aktus dėl įmonių tvarumo ataskaitų teikimo, deramo patikrinimo pasaulinėse vertės grandinėse ir tvarių investicijų. Komisija teigia, kad tokiu būdu tikimasi sumažinti biurokratinę naštą įmonėms ir paskatinti konkurencingumą.
Tačiau skundą pateikusios organizacijos tvirtina, kad tvarumo teisės aktų sušvelninimas galiausiai pakenks bloko konkurencingumui. Jos supeikė „nedemokratišką, neskaidrų ir skubotą“ įstatymo projekto rengimo būdą.
„Pasiūlymas buvo pateiktas be viešo konsultavimosi, apeinant pilietinę visuomenę, trūkstant įrodymų ar aplinkosaugos ir socialinio poveikio įvertinimų, o pagrindinis dėmesys skirtas siauriems pramonės interesams“, – rašoma bendrame pareiškime.
„Toks aplaidus žingsnis ne tik silpnina tvarumo taisykles, bet ir kenkia visuomenės pasitikėjimui ES demokratiniais pagrindais.“
Organizacijos taip pat apkaltino Komisiją, kad ši nesugebėjo tinkamai įvertinti įstatymo projekto poveikio ES klimato tikslams ir „atsisakė konsultacijų, pirmenybę teikdama uždariems susitikimams, kuriuose valdo naftos ir dujų pramonės interesai“.
Skundą pateikė „European Coalition for Corporate Justice“, „ClientEarth“, „Notre Affaire À Tous“, „Clean Clothes Campaign“, „Global Witness“, „Transport and Environment (T&E)“, „Anti-Slavery International“ ir „Friends of the Earth Europe“, teigiama pranešime spaudai.
Europos ombudsmenas nagrinėja skundus dėl ES administracijos veiklos ir skatina geresnes administravimo praktikas. Gavus skundą, priežiūros institucija nusprendžia, ar pradėti tyrimą šiuo klausimu.
person Emilija Ferdmanaitė (ELTA)