link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/lsa-vadovas-teritorijose-aplink-karinius-poligonus-galetu-buti-taikomas-mazesnis-nt-mokesciotarifas-4244115  content_copy email

LSA vadovas: teritorijose aplink karinius poligonus galėtų būti taikomas mažesnis NT mokesčio tarifas

Vilnius, balandžio 27 d. (ELTA).

Lietuvos Savivaldybių Asociacija Klišonis Varaška Poligonai Tęsiantis diskusijoms dėl galimos vietos naujam kariniam poligonui, dalis regionų mato galimybę derėtis dėl tam tikrų nuolaidų, sako Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Audrius Klišonis. Pasak jo, su nacionalinės valdžios atstovais būtų galima kalbėti apie mažesnį nekilnojamojo turto (NT) mokesčio tarifą poligonus turinčioms savivaldybėms. Taip pat, mero manymu, tokiems regionams galėtų būti skiriama didesnė dalis lėšų, surenkamų iš gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

„Kadangi dabar klausimas yra NT mokesčio kontekste, manome, kad tai gali būti diskusijų objektas. Sakykime, kažkokioje teritorijoje aplink šiuos objektus (poligonus – ELTA) gali būti mažesnis NT mokestis dėl vienų ar kitų nepatogumų“, – Eltai teigė A. Klišonis.

„Analogiški klausimai susiję būtent su GPM procento padidinimu toms savivaldybėms, kurių teritorijoje gali būti įkuriami poligonai. Taip, kaip yra analogija su kurortinėmis savivaldybėmis, kai jiems GPM mokesčio dalis yra šiek tiek didesnė negu kad kitoms savivaldybėms“, – pridūrė jis.

Pasak LSA prezidento, šiuo metu formuojama darbo grupė, kurioje ketina dalyvauti bei diskutuoti ir savo savivaldybių teritorijose poligonus turinčių regionų vadovai.

„Jie galėtų tuos pasiūlymus, kurie gaunami iš savivaldybių, akumuliuoti, padėti LSA sukomponuoti kaip bendrą mūsų išeitinę derybinę poziciją ir tada galbūt darbo grupė, lydima vieno ar kito asociacijos atstovo, galėtų tiesiogiai komunikuoti su Krašto apsaugos ministerija (KAM) dėl galimo įstatymo parengimo“, – sakė A. Klišonis.

Į šią darbo grupę pasisiūlęs Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška savo ruožtu teigė, jog dar nėra tvirtai nuspręsta dėl bendrų poreikių, kuriuos būtų galima pateikti Vyriausybei.

„Kas tai gali būti – ar parama energetika, ar parama, pavyzdžiui, viešųjų pastatų renovacijai, ar parama turizmui, keliams, – aš negaliu pasakyti. Mes dar turime susitarti“, – Eltai sakė jis.

„Ji (darbo grupė – ELTA) bus formuojama tikrai greitai. Aš manau, kad iki LSA suvažiavimo gegužės pirmoje pusėje mes ją tikrai turėsime“, – pridūrė Kazlų Rūdos meras.

Kaip skelbta, prieš tris savaites savivaldybių merai susitiko su krašto apsaugos viceministre Orijana Mašale. Bet, kaip pažymi LSA prezidentas, jo metu nebuvo aptarta, kuriose vietose poligonas galėtų būti pastatytas.

„Nebuvo kalbėta apie tai, kuriose vietose galėtų atsirasti vieni ar kiti poligonai. Galbūt jau yra gautas karinis patarimas iš kariuomenės, Krašto apsaugos ministerijos. Bet tokia informacija mes nedisponuojame ir ja nebuvo kalbėta. Buvo kalbėta bendrai apie tai, kokie gali būti savivaldybių lūkesčiai, kurių teritorijoje yra poligonai arba mokymo zonos, mokymo teritorijos. Klausimai, susiję su keliais, su sveikatos apsaugos tiekimu, su vandens tiekimu“, – tvirtino A. Klišonis.

ELTA primena, kad dar kovo pradžioje Lietuvos kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras tikino, jog Lietuvoje reikės steigti dar vieną poligoną, kuris, pasak jo, galėtų atsirasti pietinėje šalies teritorijoje. Ministrė Dovilė Šakalienė savo ruožtu tuomet antrino kariuomenės vadui ir tikino, kad šį poreikį aptars su Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).

Balandį su LSA atstovais susitikusi krašto apsaugos viceministrė Orijana Mašalė sutarė, jog asociacija iki gegužės 5 d. pateiks siūlymus dėl galimų naudų savivaldybėms. Viceministrė taip pat pažymėjo, kad išanalizuota 14 galimų vietovių Lietuvoje.

Trečiadienį D. Šakalienė teigė, jog kariuomenės poreikiai poligonui jau yra įvertinti. Ji pridūrė, kad dabar dėliojamas pasiūlymų paketas dėl galimų naudų savivaldybėms.

Praėjusios kadencijos Seimas priėmė įstatymo projektus dėl karinių poligonų Tauragės ir Šilalės rajonuose steigimo.

person Vilius Narkūnas (ELTA)