Varšuva, vasario 19 d. (AFP-ELTA).
Lenkijos gynybos ministras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas ketvirtadienį AFP sakė, kad Europos sąjungininkės, ypač Italija ir Prancūzija, turi daugiau investuoti į bendrą saugumą.
„Norėčiau, kad Ispanija įsiklausytų į šį raginimą, o Italija ir Prancūzija išgirstų jį dar stipriau – raginimą didinti išlaidas gynybai, kaip tai padarė Lenkija, Vokietija ir Skandinavijos šalys“, – interviu sakė W. Kosiniakas-Kamyszas.
„Kuo daugiau Europa investuos, tuo rimčiau ir pagarbiau Amerika su mumis elgsis šiose srityse“, – pridūrė jis.
NATO ir ES narė besiribojanti su Rusija ir Baltarusija, 2022 m. prasidėjus karui Ukrainoje smarkiai padidino savo išlaidas gynybai.
Ji daugiausiai NATO bloke išleidžia pinigų procentine išraiška – 2025 m. biudžete gynybai skirdama 4,8 proc. nuo savo BVP. Pernai vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime NATO narės susitarė iki 2035 m. išlaidas gynybai padidinti nuo dviejų iki penkių procentų.
Prancūzija 2025 m. gynybai išleido 2,05 proc. nuo BVP – tai šiek tiek daugiau nei senasis NATO tikslas, Italija – 2,01 proc., o Ispanija – 2 proc.
person Živilė Aleškaitienė (ELTA)