link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/latvija-del-bepilocio-orlaivio-incidento-iteike-nota-rusijai-4573224  content_copy email

Latvija dėl bepiločio orlaivio incidento įteikė notą Rusijai

Ryga, kovo 25 d. (LETA-ELTA).

Latvija Incidentas Bepilotis Orlaivis Rusija Nota Ukraina Lietuva Estija Latvijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį išsikvietė Rusijos reikalų patikėtinį šalyje, kad pareikštų kategorišką protestą ir įteiktų notą, kurioje smerkiamas bepiločio orlaivio įskridimas į Latvijos oro erdvę iš Rusijos teritorijos naktį į kovo 25-ąją, naujienų agentūrą LETA informavo ministerija.

Rusijos ambasados atstovas buvo informuotas, kad Rusija, vykdydama agresijos karą prieš Ukrainą, kelia nenuspėjamą saugumo incidentų riziką platesniame regione. 

Pokalbio metu taip pat buvo pasmerktas kovo 24 d. įvykdytas Rusijos oro smūgis prieš civilinę infrastruktūrą keliose Ukrainos srityse, įskaitant Lvivo regioną, per kurį žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai bei buvo bandoma sunaikinti UNESCO pasaulio paveldo objektus.

Latvija pažymėjo, kad tai yra Rusijos barbariškos atakos ne tik prieš Ukrainos žmones, bet ir prieš Ukrainos gilias istorines ir kultūrines šaknis, dalis.

Buvo pabrėžta, kad Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą yra šiurkštus tarptautinės teisės ir Jungtinių Tautų Chartijos pažeidimas, ir buvo pakartotas reikalavimas nutraukti agresiją ir išvesti Rusijos ginkluotąsias pajėgas iš visos tarptautiniu mastu pripažintos Ukrainos teritorijos.

Kaip jau skelbta, šią savaitę į visų trijų Baltijos šalių teritoriją įskrido ir sprogo keli bepiločiai orlaiviai. Ukrainos pajėgos greičiausiai nukreipė juos į taikinius Rusijoje, tačiau jų kursas buvo pakeistas pasitelkiant elektroninės karybos slopinimo metodus.

Baltijos šalių pareigūnai akcentavo, kad šie incidentai yra Rusijos plataus masto agresijos karo padarinys ir kad jie gali pasikartoti.

Ankstyvą pirmadienio rytą Lietuvos Varėnos rajone, netoli Baltarusijos sienos, ant užšalusio Lavyso ežero nukrito bepilotis orlaivis.

Tuo metu ankstyvą trečiadienio rytą į Latviją iš Rusijos įskrido bepilotis orlaivis, kuris sprogo Kraslavos savivaldybėje, o dar vienas bepilotis trumpam įskriejo į Latviją iš Baltarusijos oro erdvės ir nuskrido link Rusijos.

Trečiadienį ryte bepilotis orlaivis iš Rusijos oro erdvės įskrido į šiaurės rytinę Estijos dalį ir pataikė į Auverės elektrinės kaminą.

Lietuvos ministrė pirmininkė Inga Ruginienė patvirtino, kad sudužęs bepilotis orlaivis buvo Ukrainos skraidyklė, kuri buvo nukreipta į taikinį Rusijoje.

Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius sakė, kad į Latvijos oro erdvę įskridęs ir sprogęs bepilotis taip pat buvo Ukrainos ir, regis, buvo koordinuotos Ukrainos operacijos prieš Rusijos taikinius dalis.

Naktį Ukraina surengė bepiločių orlaivių ataką prieš Rusijos Ust Lugos ir Vyborgo uostus Leningrado srityje. Kiek anksčiau Ukrainos bepiločiai smogė į Primorsko uostą Rusijos šiaurės vakaruose. Šie uostai yra įsikūrę palei Suomijos įlankos pakrantę Baltijos jūroje.

person Lina Linkevičiūtė (ELTA)