Vilnius, liepos 27 d. (ELTA).
Pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose Nalšios šiaurinėje apygardoje Laisvės partija kelia Visagino skyriaus pirmininko Maksimo Paukštės kandidatūrą.
„Maksimas yra tikras savo krašto patriotas. Po gyvenimo užsienyje jis pasirinko grįžti į Visaginą ir šiandien siekia, kad ir daugiau žmonių galėtų priimti tokį patį sprendimą. Maksimas gimtajame mieste subūrė pokyčių norintį jaunimą, įtraukė kultūros, švietimo ir verslo atstovus tam, kad čia atsirastų daugiau gyvybės. Tokie iniciatyvūs, atsakingi ir savo kraštui neabejingi žmonės yra Laisvės partijos stiprybė ir visos Lietuvos ateitis. Tikiu, kad Maksimas bus stiprus Visagino, Ignalinos ir Zarasų rajono balsas Seime“, – pranešime spaudai cituojamas partijos pirmininkas Vytautas Mitalas.
M. Paukštė dirbo jaunimo darbuotoju Visagino menų rezidencijoje „Taškas“, vėliau Visagino ekonomikos plėtros agentūroje koordinavo jaunimo projektus, o šiuo metu dirba Lietuvos jaunimo organizacijų taryboje. Jis taip pat studijuoja pedagogiką ir istoriją.
„Kaip ir daugelis jaunų žmonių, išvykau ieškoti naujų galimybių. Tačiau supratau, kad noriu gyventi savo mieste. Mačiau, kaip po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo vienas po kito išvažiavo mano pažįstami. Nenoriu, kad tai būtų vienintelis regiono ateities scenarijus. Turime siekti, kad Visagine, Ignalinoje ir kituose Lietuvos regionuose jauni žmonės norėtų kurti savo gyvenimą. Todėl kandidatuoju į Seimą“, – cituojamas M. Paukštė.
„Verslui reikia jaunimo, kad kurtų darbo vietas ir augintų ekonomiką. Vaikams reikia jaunų mokytojų, trenerių ir įkvepiančių pavyzdžių. Senjorams reikia žmonių, kurie galėtų pasirūpinti jų sveikata ir ištiesti pagalbos ranką. O pačiam jaunimui reikia bendruomenės, kurioje jie norėtų kurti savo ateitį“, – akcentavo jis.
Tarp kandidato įvardijamų prioritetų yra laisvosios ekonominės zonos Visagine steigimas, dėmesys kultūriniam gyvenimui bei susisiekimui.
Vienmandatėje Nalšios šiaurinėje apygardoje pirmalaikiai Seimo nario rinkimai vyks lapkričio 8 dieną.
Rinkimų Nalšios šiaurinėje apygardoje prireikė gegužės pabaigoje mirus ten išrinktam parlamentarui liberalui Jevgenijui Šuklinui.
Birželio pradžioje Vyriausioji rinkimų komisija panaikino jo Seimo nario mandatą. Žinomas sportininkas, kanojininkas J. Šuklinas į Seimą buvo išrinktas 2024 m. su Liberalų sąjūdžiu, priklausė šios partijos frakcijai.
ELTA primena, kad Rinkimų kodeksas numato, kad pirmalaikiai Seimo nario rinkimai, kai nutrūksta parlamentaro, išrinkto vienmandatėje rinkimų apygardoje, įgaliojimai, turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius. Rinkimai nerengiami, kai iki eilinių Seimo rinkimų datos, skaičiuojamos pagal Konstituciją, yra likę mažiau kaip vieneri metai.
person Martyna Pikelytė (ELTA)