link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/kaunas-sako-kad-apie-draudima-naudotis-lietuvos-oro-erdve-informavo-ukraina-4621551  content_copy email

Kaunas sako, kad apie draudimą naudotis Lietuvos oro erdve informavo Ukrainą

Vilnius, gegužės 19 d. (ELTA).

Saugumas Dronai Oro erdvė Kremlius DezinformacijaKrašto apsaugos ministras Robertas Kaunas teigia, kad Ukraina yra informuota, jog Lietuva netoleruos jokių oro erdvės pažeidimų karinėms operacijoms rengti. Jo teigimu, Kremlius formuoja melagingą naratyvą, kuriuo siekia įbauginti kaimynines šalis. 

„Lietuvos oro erdvė ir žemė negali būti naudojama jokiems kariniams veiksmams. Tai yra labai aiškiai ištransliuota tiek (Ukrainos – ELTA) ministrui, tiek kitu politiniu lygiu“, – antradienį žurnalistams teigė R. Kaunas

Ministro teigimu, Kremliaus skelbiama dezinformacija apie neva Ukrainai suteiktą leidimą naudotis Baltijos šalių oro erdve dronų operacijoms prieš Rusiją organizavimui, yra vienas iš bauginimo būdų. 

„Rusija pradeda bauginimo, grasinimo kampanijas visoms savo kaimynėms, nepaisant to, kad jos nėra niekaip susijusios su Ukrainos gebėjimu gintis“, – nurodė R. Kaunas. 

„Visa retorika, kuri yra girdima iš Rusijos, yra melas, dezinformacija, na, ir Rusijos turbūt siekis bauginti“, – akcentavo jis.

Ministro nuomone, dažnėjančios Rusijos provokacijos gali būti siejamos su strateginiais jos pralaimėjimais kare su Ukraina. 

„Turbūt reikėtų susieti su tuo, kad Rusija strategiškai pralaimi karą. Jeigu, tarkime, prieš porą metų mes matėme (karinius – ELTA) veiksmus praktiškai tik Ukrainos teritorijoje, šiandien jau ukrainietiški dronai siekia Maskvą“, – kalbėjo R. Kaunas. 

Kaip skelbta, Kremliui reiškiant kaltinimus Baltijos šalims, neva šios leidžia naudotis savo oro erdve organizuojant Ukrainos dronų atakas į Rusijos gilumą, prezidento vyriausiasis patarėjas Deividas Matulionis antradienį teigė, kad toks naratyvas yra absurdiškas. Vis tik jis įspėjo, kad tokioje aplinkoje Lietuvai gali grėsti rimtos provokacijos. 

Kremliaus formuojamą naratyvą „gryna dezinformacija“ vadino ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) Seime pirmininkas Rimantas Sinkevičius. Tiesa, jis atkreipė dėmesį į tai, kad Rusija šia melaginga informacija galėtų pasinaudoti rengdama provokacijas prieš Lietuvą. 

Seimo pirmininkas Juozas Olekas teigė neatmetantis versijų, jog Kremliaus išpuoliai prieš Lietuvą įvairiomis formomis yra galimi. Vis dėlto, jis pabrėžė, kad svarbu būti pasiruošusiems ir incidento atveju nepanikuoti. 

Vis dėlto, Ukraina antradienį oficialiai atmetė Rusijos teiginius, kad Ukrainos pajėgos rengia atakas prieš Rusiją iš Latvijos teritorijos. Jų teigimu, šia dezinformacijos kampanija yra siekiama destabilizuoti Baltijos regioną. 

Kiek anksčiau, atsižvelgdamas į pastaruoju metu fiksuojamus bepiločių orlaivių antskrydžius Baltijos regione, prezidentas Gitanas Nausėda praėjusį trečiadienį pareiškė, kad trečiųjų šalių kariniai manevrai prieš kaimynines valstybes, pasinaudojant Lietuvos teritorija, negali būti toleruojami. 

person Gabrielė Žimantaitė (ELTA)