link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/jordanija-pranese-savo-oro-erdveje-numususi-keleta-dronu-ir-raketu-4310207  content_copy email

Jordanija pranešė savo oro erdvėje numušusi keletą dronų ir raketų

Amanas, birželio 13 d. (AFP-ELTA).

Iranas Izraelis Konfliktas Jordanija Jordanijos kariuomenė pranešė numušusi keletą nepilotuojamųjų dronų ir raketų, penktadienį pažeidusių karalystės oro erdvę, Iranui pagrasinus „beribiu“ atsaku į Izraelio antskrydžius.

„Karališkųjų oro pajėgų orlaiviai ir oro gynybos sistemos penktadienį ryte numušė keletą raketų ir nepilotuojamųjų orlaivių, įskridusių į Jordanijos oro erdvę“, – teigiama kariuomenės pranešime.

Po to, kai Izraelis užpuolė Iraną, Jordanijos sostinėje aidėjo apie oro pavojų perspėjančios sirenos, visuomenės saugumo valdyba paragino gyventojus neiti iš namų.

„Laikykitės rekomendacijų ir neikite iš namų“, – buvo sakoma Omane per garsiakalbius skelbiamame pranešime.

Jordanija pirmiau buvo sakiusi neleisianti pažeisti jos oro erdvės ir žadėjo netapti jokio regioninio konflikto „mūšio lauku“.

2024 m. spalį virš Jordanijos buvo numušta keletas Irano į Izraelį paleistų nepilotuojamųjų orlaivių ir raketų.

„Jordanija ligi šiol nėra leidusi ir neleis niekam pažeisti jos oro erdvės, dar kartą patvirtindama, kad Karalystė nebus jokio konflikto mūšio lauku“, – naujienų agentūrai AFP sakė vyriausybės atstovas spaudai Mohammadas Momani.

Tuo tarpu vyriausybė pasmerkė Izraelio antpuolį, o užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Sufianas Qudahas perspėjo dėl „tokio eskalavimo pasekmių“.

Jordanija šias atakas taip pat pavadino „akivaizdžiu Jungtinių Tautų valstybės narės suvereniteto ir tarptautinės teisės bei JT chartijos pažeidimu“.

person Jūras Barauskas (ELTA)