Tel Avivas/Teheranas, kovo 28 d. (AFP-ELTA).
Izraelio kariuomenė šeštadienį pranešė, kad Irano sostinėje Teherane smogė į pramonės kompleksą, naudojamą karinio jūrų laivyno ginklų tyrimams ir kūrimui.
„IDF smogė į Irano teroristinio režimo Jūrų pramonės organizacijos būstinę“, – nurodė kariuomenė ir kartu pridūrė, kad šis smūgis buvo atakų bangos, surengtos naktį iš penktadienio į šeštadienį, dalis.
„Ši būstinė yra atsakinga už įvairios karinio jūrų laivyno ginkluotės, įskaitant antvandeninius ir povandeninius laivus, pilotuojamą ir nepilotuojamą įrangą, taip pat variklius ir ginklus, tyrimus, kūrimą ir gamybą“, – sakė kariškiai.
Vėliau šeštadienį kariuomenė pažymėjo, kad suintensyvino smūgius prieš Irano karinę pramonę.
„Dabar galiu pasakyti, kad per kelias dienas užbaigsime atakas prieš visus svarbiausius šios pramonės komponentus“, – per televiziją transliuotoje spaudos konferencijoje tvirtino kariuomenės atstovas brigados generolas Effie Defrinas.
„Tai reiškia, kad mes sunaikinsime didžiąją dalį jo karinės gamybos pajėgumų, o režimui prireiks daug laiko jiems atkurti“, – tikino jis.
Nuo karo pradžios vasario 28 d. per bendras JAV ir Izraelio atakas taip pat smogta į Irano branduolinius objektus, įskaitant urano sodrinimo objektą ir sunkiojo vandens reaktorių.
person Lina Linkevičiūtė (ELTA)