link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/i-jonavos-vicemeru-postus-grizta-b-gailiene-ir-p-beisis-4190498  content_copy email

Į Jonavos vicemerų postus grįžta B. Gailienė ir P. Beišis

Vilnius, kovo 17 d. (ELTA).

Jonavos savivaldybės taryba pirmadienį pritarė mero Mindaugo Sinkevičiaus siūlymui į vicemerus grąžinti Birutę Gailienę ir Povilą Beišį.

„Noriu pasiūlyti tarybai patvirtinti vicemerės B. Gailienės kandidatūrą į vicemero pareigas. Manau, kad pastarieji metai ir šios kadencijos, ir ankstesnės įrodė B. Gailienės gebėjimą tinkamai eiti vicemero pareigas“, – prieš balsavimą kalbėjo M. Sinkevičius.

Į šias pareigas B. Gailienė patvirtinta po savivaldybės tarybos balsavimo. Už jos sugrąžinimą į ankstesnes pareigas balsavo 17 tarybos narių, 4 susilaikė.

Posėdžio metu taip pat buvo svarstoma ir P. Beišio kandidatūra į vicemerus.

„P. Beišys tikrai kompetentingas. Dirbęs ir miesto seniūno pareigose, ir „Jonavos paslaugose“ direktoriaus pavaduotojo pareigose, ir vicemero, ir net laikinai einančio mero pareigose. Jis yra vertas ir dėl kompetencijos, ir dėl gebėjimų užimti garbingas vicemero pareigas sustiprinti mano bei visos savivaldybės administracijos komandą“, – akcentavo kandidatą tarybai prastatęs Jonavos meras.

P. Beišys į pareigas buvo grąžintas kone vienbalsiai. Už P. Beišio kandidatūrą balsavo 20 tarybos narių, vienas susilaikė.

Abu į vicemerų postus grąžinti politikai šiose pareigose dirbo iki tol, kol M. Sinkevičiui dėl nepalankaus Apeliacinio teismo sprendimo teko pasitraukti iš savivaldybės vadovo posto.

Iki Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo grąžinti M. Sinkevičiui mero mandatą, P. Beišys laikinai ėjo Jonavos savivaldybės vadovo pareigas, jis ketino dalyvauti jau atšauktuose pirmalaikiuose savivaldos rinkimuose. 

Tuo metu socialdemokratė B. Gailienė šiuo metu ėjo mero patarėjos pareigas.

ELTA primena, kad pernai rudenį po Apeliacinio teismo sprendimo vadinamoje „čekiukų“ byloje M. Sinkevičius neteko Jonavos mero posto – tuomet politikui buvo skirta 12,5 tūkst. eurų bauda ir trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Visgi, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nutraukė bylą ir politiką išteisino. Kasacinis teismas konstatavo, kad tuomečio mero veiksmai negalėjo užtraukti baudžiamosios atsakomybės, be to, pasisavintas lėšas jis grąžino.

Netrukus M. Sinkevičius kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kuri sugrąžino politikui mero mandatą. Tuo metu kovo 16 d. planuotus pirmalaikius Jonavos mero rinkimus Seimas atšaukė – praėjusį pirmadienį socialdemokratas grįžo dirbti į savivaldybę.

person Karolina Konopackienė