link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/i-budraite-apie-is-partijos-pasitraukusi-moletu-skyriu-galiu-tik-palinketi-sekmes-4276509  content_copy email

I. Budraitė apie iš partijos pasitraukusį Molėtų skyrių: galiu tik palinkėti sėkmės

Vilnius, gegužės 19 d. (ELTA).

Budraitė Žaliųjų Partija MOlėtų Skyrius Nekrošius Prieš kelias savaites iš Lietuvos žaliųjų partijos pasitraukus Molėtų skyriui, politinės jėgos lyderė Ieva Budraitė tai vadina „sveiku gryninimosi procesu“. Pasak jos, buvę bendražygiai suprato, kad jų politinė orientacija – kita. Visgi, I. Budraitė stebisi, kodėl Molėtų „žalieji“ kartu su buvusiu skyriaus pirmininku, teisininku Vytautu Nekrošiumi pasirinko būtent Liberalų sąjūdį. 

„Matyt, suprato, kad jų politinė orientacija yra kita. Bent jau tikiuosi, kad jie prisijungė dėl loginio sumetimo, o ne dėl kažkokio išskaičiavimo. Galiu tik palinkėti sėkmės. Politinėje veikloje itin svarbu, kad būtum organizacijoje, kurios programa tu tiki. Jeigu to tikėjimo nėra, yra tik kažkokie kiti interesai – tada visa organizacija negali progresuoti, nes užsisuka bereikšmiuose idėjiniuose ginčuose“, – Eltai teigė I. Budraitė.

„Man asmeniškai keista, nes partija yra teista už korupciją ir ne taip seniai. Iš principo, niekas šios aplinkybės nekeičia. Asmeninis apmaudas, kad teisės profesorius, kuriam teisės viršenybė mąstysenoje turėtų būti aukščiau už viską, nusprendžia pasirinkti už korupciją nuteistą organizaciją“, – akcentavo ji.

Savo ruožtu pats V. Nekrošius pranešdamas apie sprendimą tikino, kad jį lėmė Liberalų sąjūdžio vertybės ir politika. 

„Manome, kad pirmiausiai pats žmogus turi būti atsakingas už savo gyvenimą, o valstybė padeda, kai yra tikrai sunku. Liberalų sąjūdis reiškia šiuolaikinį centro dešinės liberalizmą ir tai mums tinka bei patinka. Pagaliau tikrai puiki ir charizmatiška partijos pirmininkė“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė V. Nekrošius.

Visgi, I. Budraitė tikina, kad iširus Molėtų skyriui, jos vadovaujama politinė jėga byrėti nepradės. 

„Toli gražu. Mes turime gryninimosi procesą, kur tiesiog užbrėžiame tam tikras aiškesnes ribas, apie ką yra mūsų programa, aiškiau save identifikuojame politiniame žemėlapyje. (...) Tai yra sveikas procesas ir linkiu kitoms politinėms partijoms užsibrėžti kuo aiškesnę programą ir supažindinti savo narius, kad žmonės būtų ten, kur idėjiškai jie turi būti“, – dėstė politikė.  

Kaip skelbta anksčiau, prieš kelias savaites Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen paskelbė, kad prie Molėtų skyriaus prisijungė buvę šio miesto „žalieji“.

„Džiaugiuosi, kad molėtiškiai nutarė savo politinį kelią sieti su mūsų partija. Liberalai šiame krašte nuo šiol savivaldos ir Seimo rinkimuose bus reikšmingesni ir labiau girdimi“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė ji. 

V. Nekrošius kritikavo partiją

Tiesa, buvęs Molėtų „žaliųjų“ pirmininkas V. Nekrošius jau anksčiau kritikavo Lietuvos žaliųjų partijos pozicijas įvairiais klausimais. Dar kovo mėnesį, pranešdamas apie pasitraukimą iš partijos, rašė nepritariantis „žaliųjų“ keliamiems prioritetams ir ragino daugiau dėmesio skirti nacionalinio saugumo, švietimo, ekonomikos stiprinimo klausimams. Be to, pristatydamas pasitraukimo argumentus jis akcentavo partijos gretose esantį kartų konfliktą.

„Kažkaip po truputį pasijutau, kad esu „netikras“ žaliasis, todėl turėčiau klausyti ir be didelių diskusijų vykdyti „tikrų“ žalių balsavimo mašina priimtus sprendimus ir jais labai džiaugtis. (...) Visada maniau, kad kelių kartų buvimas politinėje partijoje yra didelė vertybė, nes padeda maksimaliai išnaudoti abipusius privalumus, sėkmingai kompensuoti trūkumus ir būti stipriais. Pas mus nutiko kitaip – bent jau dalis vyresniųjų pasijutome „netikrais žaliaisiais“, – socialiniame tinkle „Facebook“ dėstė jis. 

Tuo metu reaguodama į kritiką, I. Budraitė tikina, kad situacija – sudramatizuota. Jos vertinimu, partija buvo nepagrįstai sumenkinta viešojoje erdvėje. 

„Vytautas Nekrošius labai sudramatizavo tą savo išėjimą viešojoje erdvėje, darė ne vieną pasisakymą. Po kelių savaičių pamatome, kad labai greitai atsidūrė Liberalų sąjūdyje, tai man irgi kyla minčių, ar čia nebuvo tyčia visos tos spalvos sutirštintos, kad labiau pateisinti savo atidūrimą kitoje politinėje jėgoje. Vieną sumenkinti, o kitą iškelti ant pjedestalo“, – Eltai teigė politikė. 

ELTA primena, kad sausį I. Budraitė dvejų metų kadencijai perrinkta Lietuvos žaliųjų partijos pirmininke. 

Lietuvos žaliųjų partija veikia nuo 2011 m. ir vienija apie 2,3 tūkst. narių visoje Lietuvoje. 

Partija pasisako už ambicingesnę kovą su klimato krize ir aplinkosaugos užtikrinimą, skatina socialinio teisingumo įgyvendinimą per progresyvią ir į taršos apmokestinimą orientuotą mokesčių politiką, laikosi eurointegracinių nuostatų užsienio politikoje, reikalauja stipresnės žmogaus teisių apsaugos.

2024 metais partija dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose, kur surinko 3,98 proc. rinkėjų balsų, tačiau mandato nepasiekė. Rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose partija mandatų taip pat neiškovojo ir šiuo metu yra neparlamentinė.

person Martyna Pikelytė (ELTA)