Vilnius, balandžio 30 d. (ELTA).
Išrinktasis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas tikina inicijuosiąs pokyčius dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto. Ministras pirmininkas svarsto, jog parlamentarams galėtų būti taikomas dalinis imunitetas – tačiau dėl to, tikina jis, reikia diskutuoti su teisininkais.
„Reikia spręsti klausimą dėl Seimo narių (teisinės – ELTA) neliečiamybės apskritai – ar tikrai Seimo narys turi būti apsaugotas pilna neliečiamybe nuo su Seimo nario veikla nesusijusių veiklų, kurios, kaip suprantama, vyko kažkada (anksčiau – ELTA)“, – trečiadienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė G. Paluckas.
„Ar galima tokia dalinė neliečiamybė – reikia su Konstitucijos specialistais šnekėtis“, – pridūrė jis.
Apie galimus teisinės neliečiamybės instituto pokyčius premjeras prakalbo po to, kai antradienį Seimas nesutiko naikinti socialdemokratų frakcijos atstovo Arūno Dudėno imuniteto. Balsavime nedalyvavus didžiajai daliai valdančiųjų socdemų ir „aušriečių“, nuspręsta neleisti patraukti politiko baudžiamojon atsakomynėn.
G. Paluckas pastebėjo, jog 2019 m., kai Seimas sprendė dėl tuomečio parlamentaro Petro Gražulio imuniteto, tačiau prokurorų prašymo taip pat netenkino. Tuomet, pastebėjo socialdemokratų pirmininkas, dabartinis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis panašiai svarstė dėl imuniteto instituto pokyčių.
„Priminsiu, jog panaši situacija buvo 2019 metais dėl Petro Gražulio ir tuo metu pareigas ėjęs premjeras S. Skvernelis tokią idėją yra iškėlęs. Tai galbūt atėjo laikas ją realizuoti“, – nurodė jis, patikindamas, jog pradėjus eiti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pareigas ir suformavęs politinės jėgos vadovybę imsis tokios iniciatyvos.
Diskusijos apie tai, jog reikėtų naikinti Seimo narių teisinės neliečiamybės institutą ar svarstyti galimus jo pokyčius, kyla nebe pirmą kartą. Tačiau iniciatyvos Seime taip ir nesulaukia palaikymo.
Seimo statute yra įtvirtinta, kad Seimo nario yra neliečiamas ir gali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn tik parlamentui pritarus naikinti jo imunitetą.
person Augustė Lyberytė (ELTA)