Vilnius, birželio 25 d. (ELTA).
Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad krašto apsaugos ministrės Dovilės Šakalienės sprendimas nušalinti Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) direktorių Eligijų Paulavičių jam klausimų nekelia. Pasak ministro pirmininko, AOTD vado nušalinimas yra susijęs su darbo santykių klausimais.
„Ministrė turėtų tas detales ir aplinkybes detaliau aiškinti, bet iš jos pateiktos informacijos man priimtas sprendimas klausimų nekelia“, – trečiadienį Seime žurnalistams komentavo G. Paluckas.
„Situacija niekaip nėra susijusi su nacionaliniu saugumu ar karine žvalgyba. Tai yra susiję su darbo santykiais, su asmens pasirengimu toliau eiti pareigas ir panašiais dalykais. (…) Daugiau informacijos aš neatskleisiu, nes tai susiję, kartoju, su darbo santykių klausimais, ne su ikiteisminiais tyrimais, ne su nacionaliniu saugumu, ne su kažkokiomis rimtesnėmis problemomis“, – pridūrė jis.
Kaip jau buvo skelbta, E. Paulavičius iš AOTD direktoriaus pareigų D. Šakalienės sprendimu perkeliamas į laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą.
AOTD direktoriaus pareigas E. Paulavičius pradėjo eiti 2020 m. vasarą. Šių metų rugpjūtį pulkininkas baigia kadenciją karinės žvalgybos vado poste.
E. Paulavičius tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1999 m., veiklą tęsė KAM, kariuomenės padaliniuose ir tarptautiniuose štabuose, dalyvavo NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Kosove. Pulkininkas apdovanotas krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos kariuomenės medaliais.
ELTA primena, kad AOTD yra viena iš dviejų šalies žvalgybos tarnybų, atsakinga už Lietuvos nacionalinio saugumo gynybos srityje užtikrinimą, jo stiprinimą.
AOTD direktorių kadencijai skiria krašto apsaugos ministras.
person Vilius Narkūnas (ELTA)