link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/g-paluckas-apie-balsavima-del-a-dudeno-teisines-nelieciamybes-kai-kuriu-sprendimu-atgal-neatsuksi-4256292  content_copy email

G. Paluckas apie balsavimą dėl A. Dudėno teisinės neliečiamybės: kai kurių sprendimų atgal neatsuksi

Vilnius, gegužės 5 d. (ELTA).

Dudėnas PaluckasDemokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ raginant socialdemokratus ištaisyti klaidas dėl nepanaikintos Arūno Dudėno teisinės neliečiamybės, koalicinė taryba nusprendė diskutuoti apie galimas Seimo narių imuniteto instituto korekcijas. Tuo metu kalbant apie konkretų A. Dudėno atvejį, premjeras Gintautas Paluckas tikina, jog neverta dairytis atgal.

„Koalicinėje taryboje buvo pateikti siūlymai, žiūrint į priekį, kaip spręsti situacijas, jeigu jos tokios formuotųsi“, – pirmadienį žurnalistams sakė premjeras.

„Buvo kalbama apie Konstitucinio Teismo jau anksčiau priimtus nutarimus ir jų išaiškinimą, kada taikoma neliečiamybė, kada netaikoma, bet šituos dalykus mes dar turime aptarti frakcijose, ar vienodai suprantame, ir ar užteks Seimo statuto pataisų, kurios ir lems, jog neliečiamybė yra taikoma Seimo nariui už jo politinę veiklą Seime“, – kalbėjo G. Paluckas.

G. Palucko manymu, tai atvejais, kai Seimo narys padaro baudžiamąjį nusižengimą dar nebūdamas parlamentaru, teisinė neliečiamybė neturėtų būti taikoma.

Vis dėlto, kalbėdamas apie teisinę neliečiamybę išsaugojusį A. Dudėną, ministras pirmininkas sakė, jog neverta gręžiotis atgal.

„Šį klausimą, manau, mes aptarėme kontekste ir ką tik paaiškinau, kokių sprendimų priėjome. Kai kurių situacijų ir kai kurių sprendimų atgal neatsuksi, gali žiūrėti tik į priekį“, – pridūrė jis, kalbėdamas apie A. Dudėno situaciją.

R. Žemaitaitis palaiko siūlymą persvarstyti teisinės neliečiamybės taikymo apimtis

„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis taip pat laikosi pozicijos, jog reikėtų tęsti diskusijas dėl Seimo nariams taikomos teisinės neliečiamybės apimties. 

„Aš manau, kad čia tikrai galima svarstyti apimtimi, kiek ta neliečiamybė yra taikoma – ar būnant Seimo nariu, ar ne Seimo nariu, Europos Parlamento (EP) nariu, ne EP nariu, (…) tai diskusijoje tikrai bus“, – pirmadienį kalbėjo parlamentaras.

ELTA primena, kad centro-kairės koalicija savo sutartyje numatė, jog „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos“. 

Tačiau socialdemokratų frakcijos narys A. Dudėnas pažeidė šį punktą ir tokios komisijos pasiprašė. Pastaroji siūlė Seimui leisti patraukti socialdemokratą baudžiamojon atsakomybėn.

Visgi, tam pritrūko vos poros balsų – už tai, kad būtų panaikinta į „čekiukų“ skandalą įsivėlusio A. Dudėno teisinė neliečiamybė, pasisakė tik 69 parlamentarai. Tam, jog būtų naikinamas Seimo nario imunitetas, reikia bent pusės – 71 Seimo nario balso.

Balsavime nedalyvavo 30 socialdemokratų, 16 valdančiajai daugumai priklausančios „Nemuno aušros“ atstovų, taip pat – 11 Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių, 7 konservatoriai, 2 demokratai „Vardan Lietuvos“, po vieną liberalą bei Mišrios Seimo narių grupės narį.

Po tokios balsavimo baigties Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio vedama „Vardan Lietuvos“ pareiškė, jog socialdemokratai pažeidė koalicinę sutartį, pareikalavo taisyti padarytas klaidas bei akcentavo, jog demokratai negali pažadėti paramos Vyriausybės teikiamiems mokestiniams pakeitimams.

person Austėja Paulauskaitė (ELTA)