link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/eim-lietuva-skiria-40-mln-euru-gynybos-investiciju-fondui-4359526  content_copy email

EIM: Lietuva skiria 40 mln. eurų Gynybos investicijų fondui

Vilnius, liepos 23 d. (ELTA).

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) 30 mln. eurų skiria Gynybos investicijų fondui (GIF). Šios lėšos bus skirtos rizikos kapitalo finansinei priemonei „MILInvest 2“ įgyvendinti, papildomai prisidedant ir Krašto apsaugos ministerijai (KAM), kuri skiria 10 mln. eurų, skelbiama pranešime. Bendra priemonės vertė – 40 mln. eurų.

EIM rašo, jog nauja priemone „MILInvest 2“ siekiama skatinti eksperimentinę plėtrą bei inovacijas Lietuvos gynybos ir saugumo srityje. Ji bus orientuota į labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių investicijų pritraukimą, gynybos technologinių idėjų vystymą, komandų formavimą ir kompetencijų stiprinimą.

„Investicijos į gynybos technologijas – tai ne tik finansinis poreikis, bet ir strateginė būtinybė. Kapitalo pritraukimas padės augti gynybos sektoriaus startuoliams, stiprins mūsų technologinę pažangą ir nepriklausomybę bei bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais“, – pranešime cituojamas ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

„MILInvest 2“ priemonę administruos nacionalinis plėtros bankas ILTE, kuris planuoja atrinkti du finansų tarpininkus, kurie valdys fondus, įgyvendins preakceleravimo programas, akceleravimo programas bei investuos į įmones. Finansų tarpininkų atranką planuojama skelbti šių metų ketvirtame ketvirtyje.

„Tai nuoseklus ministerijų žingsnis stiprinant Lietuvos gynybinį pajėgumą per technologijų vystymą. ILTE jau turi daug patirties įgyvendinant tokio pobūdžio priemones, įskaitant pirmąją „MILInvest” ir 250 mln. eurų vertės paskolų programą gynybos įmonių projektams finansuoti, tad ši nauja iniciatyva remiasi anksčiau išbandytu modeliu”, – teigia ILTE veiklos plėtros vadovė ir valdybos narė Inga Beiliūnienė.

Šiuo metu EIM įgyvendina iniciatyvą „Vytis“, kuriai numatytas 300 mln. eurų finansavimas. Tai yra ministerijos pristatyto ekonomikos transformacijos plano START dalis, skirto stiprinti šalies gynybos pramonės pajėgumus, skatinti inovacijas ir didinti tarptautinį konkurencingumą.

Ministerija jau paskelbė apie tokias priemones, kaip „Miltech Sandbox“ ir „Gynybos inovaciniai čekiai“, kurios suteikia finansinę ir infrastruktūrinę paramą gynybos pramonei. Viena priemonių – 100 tūkst. eurų vertės kvietimas įmonėms testuoti ir prototipuoti kuriamas technologijas pasitelkiant „Miltech Sandbox“ partnerių infrastruktūrą. Bendradarbiavimas užmegztas su 18 partnerių, tarp jų – universitetai, mokslinių tyrimų institutai ir saugumo institucijos.

person ELTA (ELTA)