Politika Vilniaus oro uostas balionai Nacionalinis saugumas Tarptautiniai santykiai Geopolitika Baltarusija Vilniaus oro uostas
Vilnius, balandžio 10 d. (ELTA).
Dėl iš Baltarusijos leidžiamų kontrabandinių balionų ketvirtadienio vakarą buvo įvesti laikini oro erdvės ribojimai virš Vilniaus oro uosto.
„Ketvirtadienį, 22:30 val. dėl Baltarusijos vykdomos hibridinės atakos prieš Lietuvą, civilinę aviaciją bei visuomenę, rizikingose aviacijai teritorijose fiksuojant navigacines atžymas, būdingas balionams, įvesti laikini oro erdvės ribojimai virš Vilniaus oro uosto. Ribojimai Vilniaus oro uosto operacijoms įvesti iki 01:30 val.“ – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ informavo Vilniaus oro uostas.
Šiek tiek po vidurnakčio pranešta, jog ribojimai pratęsiami iki 03.30 val.
Pastarąjį kartą oro erdvė buvo sutrikdyta praėjusią savaitę – tąkart ribojimai buvo įvesti 2.00 val. ir truko kiek daugiau nei valandą. Ribojant Vilniaus oro uosto veiklą, vienas skrydis su 87 keleiviais buvo nukreiptas į Kopenhagą, o rytinis skrydis į Kopenhagą buvo atšauktas.
ELTA primena, kad dėl meteorologinių balionų krizės Vyriausybė praėjusių metų pabaigoje visoje šalyje paskelbė ekstremaliąją situaciją.
Dėl kontrabandinių balionų iš Baltarusijos keliamo pavojaus pernai spalį, lapkritį ir gruodį ne kartą buvo stabdoma ir Vilniaus oro uosto veikla.
Lietuva dėl pasikartojančių meteorologinių balionų iš Baltarusijos antplūdžių kreipėsi į Tarptautinę civilinės aviacijos organizaciją.
person ELTA (ELTA)