link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/d-trumpas-atleido-jav-kongreso-bibliotekininke-4263332  content_copy email

D. Trumpas atleido JAV Kongreso bibliotekininkę

Vašingtonas, gegužės 9 d. (AFP-ELTA).

JAV prezidentas Donaldas Trumpas atleido vyriausiąją šalies bibliotekininkę, nutraukdamas vienintelės moters ir pirmosios afroamerikietės, užėmusios šias pareigas, kadenciją, pranešė vienas senatorius.

Naujosios Meksikos senatorius Martinas Heinrichas ketvirtadienį vakare pasidalijo el. laišku, kurį, jo teigimu, gavo Carla Hayden, jame pranešama apie jos atleidimą iš Kongreso bibliotekininkės pareigų „nedelsiant“.

„Per savo kadenciją dr. Hayden priartino Kongreso biblioteką prie žmonių, įgyvendindama iniciatyvas, kurios pasiekė kaimo bendruomenes, ir padarė biblioteką prieinamą visiems amerikiečiams asmeniškai ir internetu“, – sakė M. Heinrichas.

„Nors prezidentas D. Trumpas nori uždrausti knygas ir nurodinėti amerikiečiams, ką skaityti, arba visai neskaityti, dr. Hayden savo karjerą paskyrė tam, kad skaitymas ir žinių siekimas būtų prieinamas visiems“, – tęsė senatorius.

C. Hayden 2016 m. buvo paskirta vadovauti didžiausiai pasaulio bibliotekai, tačiau konservatoriai, įskaitant lobistų grupės „Amerikos atskaitomybės fondas“ narius, ją kritikavo ir kaltino siekiu „indoktrinuoti Amerikos vaikus radikaliomis seksualinėmis ideologijomis“.

„Carla Hayden yra „woke“ kultūros atstovė, nusiteikusi prieš Trumpą ir skatina vaikų translytiškumą, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė grupė likus kelioms valandoms iki bibliotekininkės atleidimo. – Laikas ją IŠVYTI ir pasamdyti naują žmogų šiam darbui!“

C. Hayden 10 metų kadencija turėjo baigtis kitais metais.

Kongreso biblioteka vykdo tyrimus ir teikia informaciją teisėkūros procesui, taip pat tvarko didžiulę knygų, filmų, garso įrašų ir kitos medžiagos kolekciją.

Kongreso bibliotekininkas yra atsakingas už politikos formavimą ir vadovavimą darbuotojams, taip pat prižiūri JAV autorių teisių biurą ir renka poezijos laureatą.

Atstovų rūmų demokratams vadovaujantis Hakeemas Jeffriesas jos atleidimą pavadino „gėda ir naujausiomis jo pastangomis uždrausti knygas, išbalinti Amerikos istoriją ir atsukti laiką atgal“.

„Kongreso biblioteka yra žmonių biblioteka. Už šį beprecedentį išpuolį prieš amerikietiškąjį gyvenimo būdą anksčiau ar vėliau reikės atsakyti“, – sakoma jo pareiškime.

Biblioteka iš karto neatsakė į prašymą pateikti komentarą.

person Živilė Aleškaitienė (ELTA)