link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/d-sakaliene-nesutinka-su-parlamentaru-kritika-uzdaram-seimo-posedziui-rusu-tankus-vadintu-zaisliniais-4192698  content_copy email

D. Šakalienė nesutinka su parlamentarų kritika uždaram Seimo posėdžiui: rusų tankus vadintų žaisliniais

Vilnius, kovo 18 d. (ELTA).

Šakalienė KAM Seimas Uždaras Posėdis Saugumas Grėsmės Daliai parlamentarų kritikuojant Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio idėją surengti uždarą posėdį grėsmių aptarimui, krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė džiaugiasi tokia iniciatyva. Pasak jos, Seimo nariams buvo naudinga susipažinti su viešai neprieinama informacija. Visgi, reaguodama į dalies parlamentarų kritiką, ministrė užsimena, kad kai kurie kolegos nenori pripažinti, kokia iš tikrųjų yra saugumo situacija valstybėje. 

„Žmonės turi labai įvairias nuomones, iš tų klausimų, kuriuos uždavė kolegos ir iš jų reakcijų atrodo, kad tikrai nemažai daliai parlamento narių posėdis buvo aktualus. (...) Aišku, kad yra didelė prasmė iš tokio posėdžio“, – antradienį baigiantis uždaram Seimo posėdžiui žurnalistams teigė D. Šakalienė.

„Viena vertus, iš kai kurių klausimų matome, kas yra nusiteikęs rimtai dirbti stiprinant Lietuvos gynybą, kas tikrai supranta, kokioje situacijoje esame ir kaip reikia mūsų sutelkto darbo, mūsų vidinės mobilizacijos ir tikrai vieningos politinės pozicijos čia, nesiskirstant pagal jokias politines jėgas, nes gynybos klausimai mums neleidžia žaisti politinių žaidimų. Matome tam tikrus kolegas, kurie net ir stovėdami prieš rusų tanką, matyt, sakytų, kad čia yra žaislinis tankas. (...) Nedetalizuosiu. Tai yra kolegos, kurie yra tautos atstovai, Seimo nariai, kurie yra padėję ranką ant Konstitucijos ir davę priesaiką ginti mūsų valstybę. Ką daugiau apie juos bepridėsi“, – akcentavo ji. 

Tuo metu reaguodama į svarstymus, kad posėdis galėjo būti ir viešas, D. Šakalienė pabrėžė, kad jame buvo pristatyta riboto naudojimo informacija.

„Turint omenyje, kad mes pateikėme riboto naudojimo informaciją, nemanau, kad būtų galima tai pateikti viešame posėdyje už tai nesulaukiant tam tikrų sankcijų. Manome, kad reikėtų skirti informaciją, kuri yra riboto naudojimo ir kuri yra vieša. Mes Seimo nariams suteikėme galimybę susipažinti su riboto naudojimo informacija, nes Seimo pirmininko sprendimu ir pasirašius tam tikrus įsipareigojimus galime tai padaryti“, – kalbėjo ji. 

ELTA primena, kad antradienį Seime vyko uždaras posėdis, kurio metu parlamentarams buvo pristatyta riboto naudojimo informacija apie šaliai kylančias grėsmes, gynybos bei divizijos planus, taip pat apžvelgtos Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) atlikto audito išvados.

Seimo uždarame posėdyje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė, kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras, grėsmių vertinimą pristatė Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) direktorius Elegijus Paulavičius, gynybos planus ir klausimą dėl nacionalinės divizijos – Gynybos štabo viršininkas Remigijus Baltrėnas.

Taip pat kariuomenės ir KAM atstovai aptarė krašto apsaugos sistemos lėšų poreikį 2025–2030 metų laikotarpiui. Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys apžvelgė iššūkius nacionaliniam saugumui esamoje geopolitinėje situacijoje, valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas pristatė gynybos biudžeto valdymo analizę.

Kitaip nei įprastiniai plenariniai Seimo posėdžiai, antradienį uždaras vakarinis posėdis vyko istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.

Parlamentarai ir kiti uždaro posėdžio dalyviai, taip pat jį aptarnaujantys darbuotojai, prieš įeidami į salę turėjo specialiai tam skirtose spintelėse palikti mobiliuosius telefonus, kitą elektroninę įrangą. Valstybės apsaugos tarnybos (VAT) pareigūnai taip pat patikrino į posėdį pakviestus asmenis.

Posėdžio metu buvo ribojimas įėjimas į pirmuosius Seimo rūmus, judėjimas juose, taip pat ir žurnalistams, apribotas ir mobilus bei internetinis ryšys.

person Martyna Pikelytė