Vilnius, balandžio 29 d. (ELTA).
Pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė tikina, kad minkštoji galia yra svarbus instrumentas, sprendžiant globalius iššūkius.
„Šiandien vis labiau suvokiame, kad minkštoji galia yra svarbus instrumentas sprendžiant globalius iššūkius. Partnerystė, patirties mainai, bendros iniciatyvos stiprina ne tik tarptautinius ryšius, bet ir padeda efektyviau atliepti humanitarinius poreikius“, – teigė Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo rėmuose surengtoje programoje Varšuvoje dalyvaujanti Lietuvos pirmoji ponia.
Pasak jos, itin svarbu pabrėžti valstybių vadovų sutuoktinių veiklos reikšmę ir parodyti, kad ši veikla prisideda tiek prie nacionalinio matomumo, tiek prie tarptautinio šalies reprezentavimo. D. Nausėdienė taip pat akcentavo, kad pirmųjų ponių ir ponų iniciatyvos stiprina valstybių tarpusavio ryšius ir formuoja pozityvų jų įvaizdį pasaulyje.
Į Varšuvoje vykstančią programą pirmąsias ponias pakvietė Lenkijos pirmoji dama Agata Kornhauser-Duda. Programos metu dalyvės diskutavo apie minkštosios galios svarbą ir jos efektyvaus pritaikymo būdus, sprendžiant globalius humanitarinius iššūkius. Taip pat aptarė kultūrinės diplomatijos, švietimo bei istorinės atminties klausimus. Akcentuotas dialogo skatinimas, viešosios diplomatijos priemonių taikymas, patirties mainai bei bendrų iniciatyvų svarba, siekiant ilgalaikės pažangos ir tvarių sprendimų.
ELTA primena, kad Varšuvoje nuo pirmadienio vyksta Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) viršūnių susitikimas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda.
Trijų jūrų iniciatyva vienija 13 Europos Sąjungos (ES) valstybių, esančių tarp Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Graikiją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją ir Vengriją.
Iniciatyvos strateginės partnerės – Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Vokietija, Europos Komisija ir Japonija. Prie iniciatyvos taip pat prisijungusios asocijuotosios šalys – Ukraina ir Moldova.
Iniciatyvos tikslas – skatinti spartesnę regiono raidą ir ekonominę konvergenciją, stiprinti transporto, energetikos ir skaitmeninės infrastruktūros sujungiamumą šiaurės–pietų kryptimi, didinti ES sanglaudą ir gilinti transatlantinius ryšius tarp ES ir JAV.
person ELTA (ELTA)