Vilnius, balandžio 1 d. (ELTA).
Prašymo dirbti su įslaptinta medžiaga pildyti nenorėjęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas tikina po parlamento pirmininko Sauliaus Skvernelio raginimų tai padaręs „dėl šventos ramybės“. Socialdemokrato įsitikinimu, toks reikalavimas yra nereikalingas ne tik Seimo nariams, bet ir Valstybės saugumo departamentui (VSD).
„Dėl šventos ramybės užpildžiau 83 klausimų klausimyną. Man nusibodo atsakinėti visiems, kodėl aš nepildau“, – Eltai teigė A. Sysas.
„Paėmiau ir užpildžiau. Aš įrodysiu, kad Seime gimsta biurokratija. Čia yra nereikalingas darbas saugumui ir nereikalingas darbas Seimo nariams“, – akcentavo parlamentaras.
Po Seimo pirmininko S. Skvernelio raginimų, visi parlamentarai, kuriems pagal užimamus postus yra reikalingas leidimas dirbti su įslaptinta informacija, užpildė prašymą išduoti tokį leidimą.
Praėjusios savaitės duomenimis, šio prašymo buvo neužpildę du parlamentarai, kurių pareigoms leidimas dirbti su slapta medžiaga yra būtinas. Naujienų portalo delfi.lt teigimu, tai buvo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas A. Sysas ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Ignas Vėgėlė.
Kovo viduryje LRT televizijai S. Skvernelis teigė, jog parlamente esama Seimo narių, kurių užimami postai įpareigoja juos turėti leidimus dirbti su įslaptinta informacija, tačiau šiuo klausimu nėra pasikreipę į Valstybės saugumo departamentą (VSD) ir nėra užpildę atitinkamo klausimyno.
Anot Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderio, jis, kaip parlamento vadovas, paragino tokius Seimo narius kreiptis dėl leidimų dirbti su medžiaga, pažymėta slaptumo grifu. Priešingu atveju, pažymėjo jis, tokie parlamentarai gali netekti užimamų postų Seime.
Su informacija, žymima „Visiškai slaptai“, dirbti gali Seimo valdyba, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai. Tuo metu su medžiaga, pažymėta grifu „Slaptai“, dirbti gali Audito, Ekonomikos, Europos reikalų, Teisės ir teisėtvarkos (TTK), Užsienio reikalų komitetai (URK), taip pat Biudžeto ir finansų (BFK) komiteto, Antikorupcijos bei Energetikos ir darnios plėtros komisijų pirmininkai bei pavaduotojai.
Pagal Valstybės tarnybos ir paslapčių įstatymą, su įslaptinta informacija, žymima „Riboto naudojimo“ žyma, gali susipažinti visi Seimo nariai, kuriems tai būtina pagal vykdomas pareigas.
person Martyna Pikelytė (ELTA)