link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/a-kandrotas-celofanas-del-incidento-su-prokuroru-siekia-is-valstybes-prisiteisti-742-eurus-4203043  content_copy email

A. Kandrotas-Celofanas dėl incidento su prokuroru siekia iš valstybės prisiteisti 742 eurus

Vilnius, kovo 26 d. (ELTA).

Kandrotas Teismas Prokuroras Telefonas Aktyvus įvairių protestų dalyvis, anksčiau teistas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl 2023 m. rugsėjį Kaune įvykusio incidento, kai prokuroras Ovidijus Vasiliauskas vyrui galimai išmušė iš rankų telefono aparatą ir jį apgadino.

Vilniaus miesto apylinkės teisme šioje civilinėje byloje buvo surengtas parengiamasis posėdis.

Prasidėjus posėdžiui, kilo klausimų, kodėl jame nedalyvauja pats A. Kandrotas-Celofanas. Jo advokatas Erikas Rugienius teigė, jog jo klientas šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę Vilniaus kalėjime ir teismas turėjo suorganizuoti vyro atvežimą į posėdį.

„Ko gero, nebuvo sukomunikuota tinkamai ir ieškovas nebuvo etapuotas“, – teisme pareiškę E. Rugienius.

A. Kandrotas-Celofanas su civiliniu ieškiniu į teismą kreipėsi dėl 2023 m. rugsėjį Kauno apygardos teisme įvykusio incidento, kurio metu prokuroras O. Vasiliauskas galimai išmušė iš A. Kandroto-Celofano rankų mobilaus telefono aparatą, kai vyras filmavo prokurorą ir bandė jį pakalbinti. Tuo metu teisme buvo nagrinėjama A. Kandrotui-Celofanui iškelta baudžiamoji byla dėl finansinių nusikaltimų, O. Vasiliauskas joje pasiūlė kaltinamajam skirti penkerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Šioje byloje atsakovu nurodomas ne tik prokuroras O. Vasiliauskas, bet ir Lietuvos valstybė, atstovaujama Generalinės prokuratūros.

Su tokia situacija nesutiko teismo posėdyje dalyvavusi Generalinės prokuratūros prokurorė Ilona Imbrasienė.

„Tai yra privačių asmenų ginčas“, – sakė prokurorė.

Jai prieštaravo A. Kandroto-Celofano advokatas E. Rugienius. Jis tvirtino, kad O. Vasiliauskas, veikdamas prieš A. Kandrotą-Celofaną, veikė kaip prokuroras, tai yra valstybės vardu.

„Ieškovas mano, kad O. Vasiliauskas veikė kaip prokuroras. (...) Prokuroras veikė valstybės vardu, jei dalyvauja byloje. Kadangi jis (A. Kandrotas-Celofanas) jį kalbino kaip prokurorą, tai jis ir turėtų atsakyti kaip prokuroras“, – dėstė advokatas.

Teisme sutarta, kad civilinis ieškinys bus patikslintas. Kitas teismo posėdis byloje numatytas gegužės 20 d.

Kaip žurnalistams po teismo posėdžio sakė E. Rugienius, A. Kandrotas-Celofanas civiliniu ieškiniu prato teismo atlyginti turtinę ir neturtinę – iš viso 742 eurus. Neturtinė žala, pasak advokato, įvertinta 1 euru, likusi suma – turtinė žala, atsiradusi po to, kai prokuroras O. Vasiliauskas esą apgadino mobilaus ryšio telefoną.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas praėjusių metų sausį A. Kandrotą pripažino kaltu dėl finansinių nusikaltimų dviejose baudžiamosiose bylose, subendrinus bausmes, vyrui skirta 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jis dabar atlieka bausmę Vilniaus kalėjime.

Anksčiau teistas A. Kandrotas yra vienas iš kaltinamųjų 2021 m. riaušių prie Seimo byloje.

Vyras buvo pranešęs, kad dalyvaus šalies prezidento rinkimuose, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija jau du kartus atsisakė registruoti jį prezidento rinkimų kampanijai, mat asmuo negalėjo atsidaryti rinkimams skirtos sąskaitos banke.

A. Kandrotas taip pat skelbė su bendražygiais sukūręs partiją „Mes Lietuva“, tačiau laiku nepateikė steigiamojo suvažiavimo dokumentų, tad Teisingumo ministerija nutarė, kad partija negali būti įregistruota.

person Gytis Pankūnas (ELTA)