Kigalis, birželio 10 d. (PAP-ELTA).
Antradienį Ruanda pranešė, kad 70 baltųjų raganosių buvo sėkmingai perkelti į Didžiųjų ežerų šalį po dviejų dienų kelionės, įveikę maždaug 3000 kilometrų kelią nuo Pietų Afrikos. Tai buvo didžiausias raganosių perkėlimas, pranešė Ruandos pareigūnai, pridūrę, kad vienas gyvūnas gali sverti iki dviejų tonų.
Kadaise Afrikoje piečiau Sacharos gausiai paplitusių raganosių skaičius smarkiai sumažėjo dėl Europos kolonizatorių medžioklių ir didelio masto brakonieriavimo.
Gyvūnai buvo gabenami dviem partijomis po 35 raganosius, iš pradžių lėktuvu „Boeing 747“ ir paskui keliais, iš Munivanos draustinio Pietų Afrikos Respublikoje į Akageros nacionalinį parką Ruandoje. Paskirta veterinarų komanda kelias savaites atidžiai stebės jų sveikatą ir elgesį, kad užtikrintų tinkamą prisitaikymą prie naujos aplinkos ir padėtų suvaldyti su persikėlimu susijusį stresą, sakoma pranešime.
Perkėlimas buvo Afrikos parkų iniciatyva, siekiant paremti populiacijos augimą ir užtikrinti raganosių veisimąsi Ruandoje. Tarptautinio raganosių fondo (IRF) duomenimis, nuo 2022 m. iki 2023 m. raganosių brakonieriavimas Afrikoje išaugo keturiais procentais. 2023 m. brakonieriai sumedžiojo mažiausiai 586 raganosius.
Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN) duomenimis, pietiniai baltieji raganosiai, vienas iš dviejų porūšių, dabar priskirti prie pažeidžiamų rūšių, kurioms gali grėsti išnykimas, jų likę maždaug 17 tūkstančių. Šiauriniai baltieji raganosiai jau išnyko, dar gyvena tik dvi patelės.
person Viljama Sudikienė (ELTA)