Dėl peticijos "SUSTABDYKIME DEGALŲ KAINŲ AUGIMĄ!"

how_to_vote
Balsuoja: Visi Lietuvos piliečiai prisijungę su elektroniniu parašu
calendar_today
Balsuojama: 2025m. kovo 27d. iki 2025m. liepos 01d.
contact_mail
Adresatas: Lietuvos Respublikos Seimas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė
link
Nuoroda pasidalinimui: https://jega.lt/balsavimas/B-278    content_copy email
#B-278

Ar pritariate šiai peticijai?

Autorius: Akvilė M.

SUSTABDYKIME DEGALŲ KAINŲ AUGIMĄ!

Mes, žemiau pasirašę Lietuvos piliečiai, prašome LR Seimo ryžtingai užkirsti kelią degalų kainų augimui. Reikalaujame peržiūrėti šiemet priimtą akcizų degalams padidinimą ir sustabdyti numatytą akcizų kėlimą 2026 metais.

Šių metų pradžioje ženkliai padidinus degalų akcizus, benzino ir dyzelino kainos staiga šovė į viršų ir jau matoma didelė ekonominė žala Lietuvos žmonėms ir verslui.

• Dėl didesnio akcizo šiemet dyzelino litro kaina ženkliai padidėjo. Tai nėra keli papildomi centai – tai vis didėjančios išlaidos daugeliui Lietuvos šeimų.
Degalai yra pirmojo būtinumo prekė, kurios negalime atsisakyti. Tai ypač aktualu atokesnių kaimiškų vietovių gyventojams, kuriems kelionė automobiliu padeda pasiekti darbovietę, seniūniją ar polikliniką.

• Pabrangę degalai – tai ir pabrangę būtiniausi maisto produktai bei kasdienio vartojimo prekės. Brangesnių degalų išlaidas prekybininkai perkels ant mūsų – paprastų vartotojų – pečių. Brangymetis jau prasidėjo, o bankų analitikai vis garsiau kalba apie sekančią infliacijos bangą.

• Valdžia, didindama mokesčius degalams, turėjo tikslą surinkti daugiau pinigų krašto apsaugai, pensijoms ir rinkiminių pažadų vykdymui. Deja, nutiks priešingai, nes žmonės pigesnių degalų jau važiuoja į Lenkiją ir Latviją. Pas kaimynus degalus jau pilasi ir transporto įmonės. Mums lieka tik oro teršalai ir sugadinti šalies keliai.
Kyla natūralus klausimas – kodėl mes, mokesčių mokėtojai, savo pinigais turime pildyti ne Lietuvos, o kitų šalių biudžetus?

• Galiausiai, Lietuvos pasienio regionuose – tikras degalinių tuštėjimo metas. Vietinės degalinės priverstos trumpinti darbo laiką ar net imtis drastiškų priemonių – atleisti dalį darbuotojų. Sekantis žingsnis – spyna ant degalinių durų.


Seimas ir Vyriausybė dar gali ištaisyti padarytas mokesčių politikos klaidas – tam reikia mūsų visų įsitraukimo. Todėl kviečiame visus Lietuvos žmones pasirašyti šią peticiją, kad sustabdytume tolimesnį degalų kainų augimą.

how_to_vote Mano balsas

Nesate prisijungęs

Pritariu

Nepritariu

 


Rezultatas

Balsavimas dar vyksta, rodomi negalutiniai rezultatai

0people

Eiga

Rodomi 10 paskutinių veiksmų

Pasibaigia už 49 d.

Diskusijos

Komentarų: 0