link
Nuoroda pasidalinimui:
https://jega.lt/naujiena/prokuroras-apie-galimai-is-tranzitinio-traukinio-pabegusi-rusa-tiketina-kad-jo-lietuvoje-nera-4355066  content_copy email

Prokuroras apie galimai iš tranzitinio traukinio pabėgusį rusą: tikėtina, kad jo Lietuvoje nėra

Vilnius, liepos 20 d. (ELTA).

Rusas Traukinys Prokuroras Tyrimas Kol kas neaišku, kur yra birželį iš tranzitinio traukinio pasienyje su Kaliningradu, kaip įtariama, pasišalinęs Rusijos pilietis, tačiau tikėtina, kad minėto asmens Lietuvoje nėra, sako ikiteisminį tyrimą dėl minėto incidento kontroliuojantis prokuroras Audrius Ažukas.

„Tikėtina, kad jo nėra (Lietuvoje – ELTA). (...) Kur jis tiksliai yra, šiai dienai nežinoma“, – Eltai sakė Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras A. Ažukas.  

Kaip manoma, Rusijos piliečiui iššokus iš traukinio, iš pradžių pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną dėl tranzito taisyklių pažeidimo, tačiau vėliau, prokuroro A. Ažuko sprendimu, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

„Asmuo pasinaudojo vykimu tranzitu per Lietuvos Respubliką kaip priemone neteisėtai patekti į kitos valstybės, tai yra Lietuvos Respublikos teritoriją. Tranzito procedūros pažeidimas yra būdas neteisėtai kirsti sieną“, – sprendimo pradėti ikiteisminį tyrimą motyvus aiškino prokuroras.

Pasak A. Ažuko, galimai pabėgęs Rusijos pilietis yra pripažintas įtariamuoju ir paskelbta jo paieška.

Paklaustas, ar 21-erių Rusijos pilietis galėjo pabėgti iš traukinio, nes norėjo išvengti karo prievolės, prokuroras teigė, jog duomenų, kurie patvirtintų šią versiją, nėra. 

„Nėra tokios informacijos. Kas tokią informaciją galėtų pateikti, jeigu ne jis pats? Jeigu jis būtų sulaikytas, jis greičiausiai pasakytų, jei norėtų, motyvus, kodėl jis taip elgėsi. Bet šitoje byloje tokių duomenų nerandu“, – sakė A. Ažukas.

Anot jo, ikiteisminiame tyrime, aiškinantis galimą neteisėtą valstybės sienos kirtimą, nesikoncentruojama į motyvus, kodėl galėjo būti padarytas nusikaltimas.

„Baudžiamajai atsakomybei neturi įtakos tai, ar asmuo kirto sieną tam, kad pabėgtų nuo kariuomenės, bėgtų pas draugę. Esmė yra formalus pažeidimas, tai yra neteisėtas patekimas į teritoriją. Tie motyvai veikos kvalifikavimui šiai dienai įtakos neturi. Nei mes čia labai galime į juos gilintis, neturint paties įtariamojo, nei mes turime tokių duomenų“, – aiškino prokuroras.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas neteisėtai perėjo Lietuvos Respublikos valstybės sieną, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Anksčiau policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renaldas Žekonis užsiminė, kad Lietuva apie pasienyje su Rusija iš traukinio galimai iššokusį Rusijos pilietį informaciją perdavė partneriams užsienyje.

ELTA primena, kad, teisėsaugos pareigūnams iki šiol nepavyko surasti iš važiuojančio tranzitinio traukinio Kybartų apylinkėse, kaip manoma, birželio 17 d. iššokusio ir dingusio Rusijos piliečio. Bėglio anksčiau ieškojo pasieniečių sraigtasparnis, kinologai, ekspertai su dronais, tačiau žmogaus pėdsakų aptikti nepavyko.

Turimais pirminiais duomenimis, traukiniui likus važiuoti iki Kybartų geležinkelio stoties 25 min. (tarp Pilviškių ir Kybartų), palydovė pastebėjo atidarytas traukinio duris, per kurias ir galėjo iššokti minėtas asmuo.

Kaip teigė Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, atlikus vidinį patikrinimą, nustatyta, kad Lietuvos pareigūnai, reaguodami į minėtą incidentą, pažeidimų nepadarė.

person Gytis Pankūnas (ELTA)